Wpis z mikrobloga

"To co lubię u Sousy, to fakt, że on nie miał pojęcia o klimacie tej drużyny w przeszłości. Ogląda trening, widzi 17-letniego dzieciaka, podoba mu się i wpuszcza go na boisko w meczu z Hiszpanią. Jest 55. minuta meczu w Sewilli, a on mówi: Idź i graj. Podobałeś mi się w treningu. Nie znam historii pozostałych piłkarzy, ale ty dobrze trenowałeś.

Do tego jest bardzo wymagającym trenerem. Jeśli na boisku musi zwrócić uwagę Robertowi Lewandowskiemu, to po prostu to robi. Jeśli ma jakieś uwagi do mnie, tez mi o tym powie. Polskiemu trenerowi było trudniej odezwać się np do Lewandowskiego ze względu na jego status, ale jeśli jesteś byłym piłkarzem, który wygrał dwukrotnie Ligę Mistrzów, który miał fantastyczną karierę i jesteś zagranicznym menadżerem, to masz to gdzieś. Zarządzasz zawodnikiem i to jest piękne". ❤️
- Wojciech Szczęsny dla "Foot Truck"
#pilkanozna #mecz #reprezentacja
Farezowsky - "To co lubię u Sousy, to fakt, że on nie miał pojęcia o klimacie tej dru...

źródło: comment_1624436095zQb4tCOLyqN0Bk8PgGIyYY.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@knur3000: Nowak? Serio? Przecież on poza DC, które dostał w spadku to nigdzie sobie nie poradził, a w Lechii to się skompromitował na koniec. Drugiego Brzeczka chcesz na trenera?
  • Odpowiedz
@miki4ever: Nowak pokazał w Lechii co potrafi.

W Polsce po Kasperczaku dobrze rokował Skorża, cala reszta tych trenerzyn to patałachy spod znaku Probieża i innych Ojrzyńskich.
  • Odpowiedz
@demagog: Nie do końca się zgodzę. Michniewicz praktycznie wszędzie gdzie trenował to odnosił mniejsze lub większe sukcesy, w sumie Zieliński czy Fornalik również. Brosz to w ogóle ewenement, bo potrafi utrzymać się długi czas na stanowisku. Generalnie mógłbym wymienić spokojnie z 20-30 lepszych polskich trenerów od Nowaka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miki4ever: chyba więcej niż 1 mecz patrząc na MŚ 2006. W tamtym czasie uważałem że na taką posadę zasłużył Kasperczak i w sumie nie ważne kto by był i nie wyszedłby z grupy uważałbym za błąd. No i nie wziął ani Dudka ani Frankowskiego którzy chyba mieli dobre sezony za sobą(?)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@jestem_legenda: biegają dookoła stadionu od wczoraj, ale wiadomo Szczęsny na bramce z petem stoi i liczy okrążenia

Ludzie, Wy naprawdę myślicie, że kadra to nauka gry w piłkę i niesamowita ilość treningów? Mieli obóz przygotowawczy, A teraz tylko szlify i delikatne treningi rozruchowe pod kolejnego rywala.
  • Odpowiedz
Ale zarówno Kasperczak ok 2005-10 jak i Nowak ostatnio nie dostali posady selekcjonera, ponieważ są zbyt niezależni i za dobrzy, stanowiliby zagrożenie dla PZPNowskich układów


@knur3000: bushahahahahahahahajah
  • Odpowiedz
@Farezowsky: Wuja się bał fikać, jednym słowem xD
No ale co się dziwić, gość trenował jakieś okręgówki i nagle mówi Lewandowskiemu jak ma grać, gdzie futbol tej klasy to pewnie jak my wszyscy widział co najwyżej w telewizji. Szkoda że tak późno go zmienili.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Michniewicz to miał sukcesy w Lechu, później długo długo nic i dopiero w Legii jest ok, ale umówmy się, z Legią mistrzostwo zdobywali wuefiści tacy jak Vuko, czy trener kobiet Klaf. W reprezentacji U też szału nie było.

Zieliński ok, na polskie warunki spoko trener. To samo jak Fornalik i Brosz, ale żadnych fajerwerków u nich nie ma.
  • Odpowiedz
  • 2
@nightrain: zawsze marzyłem aby Kasperczak poprowadził reprezentację pamiętam mój zawód gdy wybrano Smudę a byly pogłoski ze ma właśnie Kasperczak przygotować nas na euro 2012
  • Odpowiedz
@kampek: To który mecz poza Ekwadorem nie wyszedł Janasowi?

Frankowski i Dudka w 2006 nie wiadomo czy mieli dobre sezony, bo nie grali wtedy już w piłkę w praktyce.
  • Odpowiedz