Wpis z mikrobloga

"To co lubię u Sousy, to fakt, że on nie miał pojęcia o klimacie tej drużyny w przeszłości. Ogląda trening, widzi 17-letniego dzieciaka, podoba mu się i wpuszcza go na boisko w meczu z Hiszpanią. Jest 55. minuta meczu w Sewilli, a on mówi: Idź i graj. Podobałeś mi się w treningu. Nie znam historii pozostałych piłkarzy, ale ty dobrze trenowałeś.

Do tego jest bardzo wymagającym trenerem. Jeśli na boisku musi zwrócić uwagę Robertowi Lewandowskiemu, to po prostu to robi. Jeśli ma jakieś uwagi do mnie, tez mi o tym powie. Polskiemu trenerowi było trudniej odezwać się np do Lewandowskiego ze względu na jego status, ale jeśli jesteś byłym piłkarzem, który wygrał dwukrotnie Ligę Mistrzów, który miał fantastyczną karierę i jesteś zagranicznym menadżerem, to masz to gdzieś. Zarządzasz zawodnikiem i to jest piękne". ❤️
- Wojciech Szczęsny dla "Foot Truck"
#pilkanozna #mecz #reprezentacja
Farezowsky - "To co lubię u Sousy, to fakt, że on nie miał pojęcia o klimacie tej dru...

źródło: comment_1624436095zQb4tCOLyqN0Bk8PgGIyYY.jpg

Pobierz
  • 74
@Farezowsky: to wszystko prawda. Wiadomo że najlepiej by bylo, jakby dobrym selekcjonerem dla nas był polak, ale jakos dziwnym trafem Polscy trenerzy nie robią kariery poza Polska.

@Wypopkowicz: wyjątkiem to może być tu Kasperczak, co nawet prowadził reprezentacje innego kraju i to nie jedną


@nightrain: Poza Gmochem który jest legendą Panathikaikosu ale sprzed wielu lat i wspomnianym Kasperczakiem jest jeszcze Nowak (dobry trener z MLS, asystent reprezentacji USA).

Ale