Wpis z mikrobloga

@Red_Ducc: Mimo, wielkiej miłości, którą mam do tego auta z tym silnikiem, niestety dużo lepszym wyborem jest 3.0 T6. Tańszy w utrzymaniu, mniej problemowy, tak samo szybki i z większym potencjałem na ew. mody. Tak, pali tez mniej ;)

Btw. 16 litrów to w mieście pali 2.5t :P
@Red_Ducc: No dobra, ale v8 bo fakt, że v8 czy bo osiągi? Bo osiągi 3.0 będzie miało lepsze. I pod każdym innym względem poza dźwiękiem będzie lepsze. No i koszty (bo skoro pytasz o spalania to też ma znaczenie) to przy V8 jak chcesz coś zrobić to wyciągasz silnik poza auto i robocizna idzie w tysiące.

Takimi raportami z Autocentrum w cyklu mieszanym to wiesz... 2.5t ma tam podane 9.3, a
@Golfinho: V8 bo fakt, ze V8 i dzwiek. Czytalem opinie na amerykanskich forach, i tam tez spalanie bylo podawane w okolicach 14l/100 (czywiscie w mpg). A o modyfikacje bardziej mi chodzilo ukladu wydechowego, niz robienie czekokolwiek w silniku.
@Red_Ducc na Highway'u przy 50-60 mph jest szansa. U nas w miescie zapomnij. Ale fakt, dźwięk V8 jest fajny. Z drugiej strony po przeróbce wydechu w T6 też nie jest źle. To jednak jest rzędowa 6 ;)