Wpis z mikrobloga

Jest w obecnych czasach realna szansa na #emigracja do takich krajów #skandynawia czy #australia #nowazelandia nie będąc jakimś specem od it czy innych technologii lub bez znajomości? Z tego co patrzę, przynajmniej na zachodzie to dla mnie - typa bez niczego, ogłoszenia są tylko w #niemcy czy #holandia ale to często umowa na max rok, może trochę więcej + praca z patologią. Nie jest się ''małym geniuszem'' to jest się nikim teraz. ech. #depresja
  • 19
@sheslostcontrolagain: do #nowazelandia teraz bez problemu tylko jeśli dostaniesz critical work visa - czyli po pierwsze firma musi Ci zasponsorować wizę, po drugie firma musi udowodnić, że jesteś critical bo nie ma ludzi do pracy tutaj. W praktyce poza IT albo jakimiś bardzo specyficznym fachem to zero szans niestety. Pewnie się to zmieni z czasem ale raczej nie szybko.
@sheslostcontrolagain: górnictwo (Australia), dobry mechanik samochody w Australii szybciej dostanie prace nawet sponsorowaną niż człowiek w IT.

Agent migracyjny opowiadał mi też, że jak np. jesteś weterynarzem to wizę sponsorowaną masz na pstryknięcie palców, bo najzwyczajniej w świecie nie ma ludzi do pracy.

Masz tu zawody które w czasach COVID19 mają szansę uzyskać pozwolenie na wjazd
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/employing-and-sponsoring-someone/sponsoring-workers/pmsol

Ja IT i jadę w tym roku jestem w trakcie papierologi.
A tu jak
@sheslostcontrolagain: weź sobie zrób kurs / uprawnienia na jakieś podłączanie gniazdek, obsługę koparki czy konserwacje wiatraków i jedź - nikt nie ci nie każe magisterki robić. Wystarczy usiąść, sprawdzić jakie jest zapotrzebowanie i dobrać coś pod siebie
@sheslostcontrolagain nie podchodź do tego tak, że w Niemczech i Holandii to tylko patologia. Wszystko zależy od nas samych. Mój mąż jak przyjechał tutaj to obwiniał mnie o wszystkie zła świata. Zaczął gownorobote w Holandii ale w międzyczasie szukał innej pracy i w 3 miesiące znalazł wyższe stanowisko w biurze, umiejąc wyłącznie język angielski. Jeżeli jesteś kumaty to sobie poradzisz ale na pewno łatwiej gdy jest się już na miejscu.
@sheslostcontrolagain: Pracę z patologią będziesz miał jak wyjedziesz przez polską agencję pracy lub pójdziesz do firmy w której operuje jakaś polska firma.
W mojej pierwszej pracy mimo że sam miałem niemiecką umowę to firma miała kontakt z polską agencją i tyle ilu się tam debili przewinęło to dramat.
Generalnie wszystko zależy od Entgeltgruppe, do pierwszej można wrzucić małpę i sobie poradzi, im wyżej tym lepsze kwalifikacje trzeba mieć lub potencjalny czas
Qiudo - @sheslostcontrolagain: Pracę z patologią będziesz miał jak wyjedziesz przez p...

źródło: comment_1624488819fOnvHniZyWwH7JQzmKVFWI.jpg

Pobierz