Wpis z mikrobloga

hej mirki, różowa właśnie wróciła wkurzona z banku, bo chciała dostać kartę kredytową, ale powiedzieli jej, że nic z tego, bo posługuje się paszportem, a nie dowodem osobistym.

Czy bank może odmówić jej tego, bo nie ma ważnego dowodu osobistego? Dodam, że nie ma sensu wyrabiać nowego, bo za 2 miesiące bierzemy ślub i znowu będzie musiała wyrobić nowy.

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić @ZespolmBanku, bo taką operację mógłbym załatwić w 3 klikach i 1 wpisaniu kodu SMS. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bankowosc #banki #millenium #milleniumbank #kiciochpyta
  • 10
@SidTheKid: to jest kwestia regulacji wewnętrznych banku, a dokładniej:
"W zakresie weryfikacji tożsamości osoby fizycznej przynajmniej jeden z materiałów weryfikacyjnych powinien być dokumentem stwierdzającym tożsamość w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa (dowód osobisty, paszport, karta pobytu)."
I bank nie chce korzystać z paszportu.
Chyba że w systemie bankowym jest dowód osobisty, który stracił ważność, to wtedy dopóki różowa nie pokaże się z nowym dowodem, nie będzie z nią bank rozmawiał.
@ayyy_lmao: a czy możliwe, że bank zmienił zdanie w ostatnich kilku miesiącach? Różowa była w innej placówce jakiś miesiąc-dwa temu, żeby zmienić rodzaj dokumentu, którym się posługuje i nie było wtedy problemu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SidTheKid: raczej nie zmienił, zresztą możliwe że owszem, do jakichś podstawowych operacji wystarcza paszport, ale do umowy kredytowej potrzebny jest i tak dowód. W bankach są wydzielone piony i pion kredytowy może bezwzględnie wymagać dowodu. Choćby dlatego, że mają tylko jeden wzór umowy kredytowej w której jest właśnie zapis o dowodzie osobistym.
Czy bank może odmówić jej tego, bo nie ma ważnego dowodu osobistego?


@SidTheKid:
a co na to regulamin tego właśnie banku?

Dodam, że nie ma sensu wyrabiać nowego, bo za 2 miesiące bierzemy ślub i znowu będzie musiała wyrobić nowy.

życie nie ma sensu, bo i tak wszyscy zdechniemy a ty tu takie problemy masz xD
ytałem o Millenium akurat, a mBank wspomniałem, bo wiele rzeczy tam załatwiałem i nigdy nie musiałem wychodzić z domu ʕʔ


@SidTheKid: ale jak mBank będzie wiedział że masz nieaktualny dowód to zaprosi do oddziału po aktualizację
Dodam, że nie ma sensu wyrabiać nowego, bo za 2 miesiące bierzemy ślub i znowu będzie musiała wyrobić nowy.


@SidTheKid: Przecież dowód i tak jest za darmo, to co wam zależy? Po co robić sobie problemy?