Wpis z mikrobloga

@fukinloner: No wiesz, to ty posłużyłeś się manipulacją, podając wyjęte z kontekstu dane bez informacji o ogólnej liczbie szczepień, która dopiero pozwala wnioskować o bezpieczeństwie szczepionek. To jak, podasz, czy nie pasuje pod tezę?
  • Odpowiedz
@TenTypZez: podałem informacje o ilość zgonów i reakcji zgłoszonych w europejskim systemie zgłaszania NOPów i innych działań niepożądanych. W porównaniu ze zgłoszeniami innych szczepionek te dane wyglądają "interesująco". W którym miejscu jest to manipulacja?

Podobne dane można zaobserwować w analogicznym systemie z USA - VAERS.
  • Odpowiedz
@fukinloner: No i co ci te dane mówią, bez informacji o ogólnej liczbie szczepień? Przecież to chyba różnica, czy msz 15k zgonów na 100 tysiecy szczepień, czy na 100 milionów? Z resztą - sam je wyciąłeś? Bo na stronie pewnie podano, skoro to legitna organizacja. To jest właśnie ta manipulacja, bo podając wartości bezwzględne każdy zgon wydaje się ważny. A że dzieki temu uratowaliśmy tysiące innych, to już nie widać.
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Te dane nie dają podstaw do jakiegokolwiek wnioskowania w temacie odczynów. Podobnie jak dane z bazy VAERS nie są weryfikowane, jedna osoba może wielokrotnie dokonać wpisu do systemu.
@fukinloner: Weź to przeczytaj, masz na wszelki wypadek w ojczystym (?) języku:
https://www.adrreports.eu/pl/understanding_reports.html

ilość zgłoszeń w systemach raportowania gwałtownie wzrosła od czasów wprowadzenia tych nowych szczepionek.

Dziwne, prawda? Zanim nie było szczepionek nikt nie zgłaszał problemów.
  • Odpowiedz
@fukinloner: Te dane? W którym miejscu? Przecież masz tam tylko podane bezwzgledne wartości niepożądanych odczynów poszczepiennych dla różnych szczepionek na COVID. Gdzie te informacje o trendach? Nawet nie można tutaj stwierdzić która ze szczepionek ma ich najmniej, bo nie ma podane ile ich podano xD

te dane nie dają podstaw do jakiegokolwiek wnioskowania w temacie odczynów. Podobnie jak dane z bazy VAERS nie są weryfikowane, jedna osoba może wielokrotnie dokonać
  • Odpowiedz
@fukinloner: Co? Czyli sam nie sprawdziłeś, ale uwierzyłęś na słowo po jednym zmanipulowanym obrazku, który pewnie gdzieś znalazłeś w necie, bo nawet nie wiesz skad on na tej stronie pochodzi? Nieźle, tego się spodziewałem po szurach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zawsze sie zastanawiałem jak myslacy czlowiek może wierzyc w te bzdury, keidy mamy tyle dowodów na to, że to bzdury. A tu odpowiedź - po prostu
  • Odpowiedz
@fukinloner: Była czy nie, nie przeczytałeś załączonego tekstu i brniesz w zmianę tematu. Skończ już ten żałosny spektakl:

Informacje zamieszczone na tej stronie internetowej nie mogą być wykorzystywane do ustalania prawdopodobieństwa wystąpienia działania niepożądanego. Należy wziąć pod uwagę inne informacje, takie jak liczba osób stosujących lek oraz okres czasu od kiedy lek jest dostępny w obrocie.
Zamieszczone tu informacje stanowią tylko część danych wykorzystywanych przez Europejską Agencję Leków i krajowe
  • Odpowiedz
@fukinloner: Ale liczby czego? I co ma teraz ta czarna ospa do covid? Podałęś zmanipulowane dane, to pytam cie o to jak te wartości bezwzgledne maja sie do całości. Nie potafisz odpowiedzieć, a dalej rzucasz jakieś teksty "zobacz sobie coś tam", gdzie każdą taką bzdurę można obalić jak się faktycznie zobaczy, ale ty liczysz na to, ze komus sie nie bedzie chcialo. A sam nie sprawdzałeś nigdy, bo jakbys sprawdził,
  • Odpowiedz
@nontepeto: oczywiście, że przeczytałem załączony tekst, nawet podlinkowałem przed tobą. Gdzie liczyłem jakieś prawdopodobieństwo wystąpienia nopu w tym wątku? Możesz zacytować? Czy po prostu sobie to dopowiedziałeś? Ja zwracam uwagę na nienaturalnie dużą ilość zgłoszeń w systemach raportowania, która pojawiła się po szczepieniach na covid.
  • Odpowiedz
@fukinloner: Nienaturalna, czyli porównywana do czego? Do innych preparatów, do innego interwału czasowego? Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest nienaturalna? Zdefiniuj naturalną ilość zgłoszeń. Jak już zdefiniujesz tę ilość, to nie zapomnij napisać na jakiej podstawie to zrobiłeś.
  • Odpowiedz