Wpis z mikrobloga

Cześć. Czy moglibyście mi doradzić? Moja mama chciałaby sprzedać dom w stanie surowym wybudowany w 1997r. Dom posiada parter gospodarczy, dwa piętra mieszkalne i poddasze. Jest nakryty, ale bez okien i drzwi. W środku nie ma żadnego wykończenia (gołe ściany, bez posadzek). W stosunku do planu budowy zostały wprowadzone trzy zmiany: parter zamiast podpiwniczenia jest na poziomie gruntu, wejście do budynku jest z innej strony oraz na poddaszu są dwa małe okna. Działka jest nisko położona i graniczy na końcu z małą rzeką, dlatego teren na którym został postawony dom został nieco podniesiony przed wybudowaniem i nie wykonano piwnic. W urzędzie gminy powiedzieli, że należy wystąpić o nowe pozwolenie na budowę i od nowa wykonać projekt na podstawie obmiarów budynku. Wyceny dwóch architektów to 5-6k oraz 10-13k. Czy nowe pozwolenie i projekt faktycznie będą konieczne? Czy zaproponowane kwoty za wykonanie projektu/zmian są rozsądne?

#budownictwo #architektura
  • 5
Czy nowe pozwolenie i projekt faktycznie będą konieczne? Czy zaproponowane kwoty za wykonanie projektu/zmian są rozsądne?


@jarecki123: Oczywiście, że będą konieczne, w końcu na jakiejś podstawie należy taką budowę zalegalizować. A kwoty - ta pierwsza jak dla mnie bardzo tanio, druga raczej normalnie, jak na taki zakres pracy