Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 497
Dlaczego w Polsce jak ktoś ma hobby to zazwyczaj jest tylko pretekstem do napicia się alkoholu?

Oglądanie sportu (wstaw co chcesz) - piwko musi być.
Wypad na ryby? Rybka lubi pływać hehe...
Polowanie - to samo.
Off-road,
Gołębie pocztowe,
Szlaki w polskich górach zawalone puszkami po piwie.

Czy nie można niczego robić, niczym się nie interesować bez alkoholu? Wychodzi na to że nie, bo to alko jest zainteresowaniem, zmienia się jedynie otoczenie

#alkohol #alkoholizm #przemyslenia
  • 135
  • Odpowiedz
@Heady1991: no to samo na rybach, jedno-dwa piwa jest ok. Niestety wielu jest takich co piją do póki są w stanie ustać na nogach xD i jeszcze to namawianie do kolejnego kielona...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 748
@KornixPL: chyba powinieneś zmienić otoczenie - u mnie nic takiego nie da się zaobserwować - wręcz przeciwnie, im jesteśmy starsi ze znajomymi i rodziną tym mniej alkoholu się pojawia
  • Odpowiedz
@Anhed a to jest standardem i patola według mnie, na ryby się jedzie odpocząć od ludzi, a nie zalać w trupa, ale każdy ma swoje priorytety ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@KornixPL: dramatyzujesz, przecież możesz pójść na mecz czy na ryby i nikt ci nie będzie na siłę wlewał piwa do gęby

chyba że chodzi ci o to że chcesz kontrolować co robią inni
  • Odpowiedz
dramatyzujesz


@heniek_8: to nieprawda. Rozmawiałem z wieloma osobami które postanowiły nie pić i były alienowane w środowisku. Nie zawsze się tak dzieje ale pijusy nie lubią jak ktoś jest trzeźwy.
  • Odpowiedz
@luk04330: sami się powinni alienować, ci co nie chcą pić nie zadawać się z pijakami

Nie rozumiem takiego narzekania że "ja nie chcę pić ale chcę się zadawać z tymi którzy piją, tylko żeby nie pili"

No nie, znajdź sobie takie towarzystwo które nie pije
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@powaznyczlowiek: zmieniłem, mimo że Berlin też się najlepszą renomą nie cieszy to nie ma problemów żeby iść na mecz, do knajpy, do parku czy nad jezioro i nawet nie rozmawiać o alkoholu.

Taka mnie myśl naszła bo byłem ostatnio w PL i mimo że byłem tylko jeden dzień i rano miałem jechać z powrotem to też mi proponowali flaszkę na 2 bo mecz ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz