Wpis z mikrobloga

Mirki #!$%@?łem sobie komputer (kilka razy nim szarpnąłem, dostał kilka kuksańców, raz czy dwa uderzył o podłogę - nie pytać czemu, zasłużył) no i nie działa.
Objawy:
po włożeniu wszystkich 4 kości ram, resetuje się co kilka sekund nawet nie docierając do post
po zostawieniu kości tylko w slotach 3 i 4 uruchamia się ale obraz wyświetlany jest jedynie na zintegrowanej grafice
Tak się zastanawiam co poszło, płyta, zasilacz?
#komputery
  • 26
  • Odpowiedz
@gwarth: Jeśli grafika okaże się sprawna - a warto przetestować 3 letniego GTXa wartego na premierę jakieś 1400 zł?
A po 3 latach używany być może bez gwarancji 1500 - ale powoli ta cena wraca do normy
To by sobie taką całkiem niezłą kartę zostawić.
Wymienić płytkę na powiedzmy jakąś B460tkę, proca to jak wspomniałem i3 10100f i 2 kostki RAMu DDR4 2x 8 GB - powinno być w cenie do
  • Odpowiedz
@maniek50005: Też lubię stare graty i czasem się bawię na nich w jakieś autorskie projekty. Dla przykladu na screenie płyta wybebeszona ze 15to letniego laptopa działaąca jako serwer uPNP/Dlna z trancodingiem. Różne zadania wymślam takim złomkom.... W każdym razie pamiętaj: o np. zasilaczach w necie to się nie czyta tylko się je WYRYWA za kable i podmiania na inne. Bez znaczenia jakie. Ma działać .
wojciet - @maniek50005: Też lubię stare graty i czasem się bawię na nich w jakieś aut...

źródło: comment_1624220180qDHnoFTQnzcaiPxZQjmrmK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wojciet: Akurat ten egzemplarz zasilacza też bym rwał za kable - bo coś mi się w nim nie podoba, tylko jeszcze nie wiem co - jakoś mało słyszałem o tej marce zasilacza.

A co do rwania zasilaczy za kable - to swojego 12 letniego korsarza mocy 450 wat, który nadal się świetnie sprawuje to czegoś takiego bym nie zrobił ;D

(Jak wiadomo, parametry zasilacza na tabliczce znamionowej to jedno, jego sprawność
  • Odpowiedz
@maniek50005: Liczy się tylko to czy działa.Jak klient jest i ma walnięty zasilacz to się bierze jakikolwiek z wielu walających się po kontach. Bez pztrzenia na model i producenta, Jak działa to jest git i wszyscy zadowoleni. Komputer jest narzędziem pracy dla większości ludzi i ma zarabiać pieiądze. Ma działać.
  • Odpowiedz
@maniek50005: Ps. Owszem parametry są ważne i mogą mieć kluczowe znaczenie w szczególnych warunkach. W zasilaczach są mostki prostownicze, stabilizatory, układy filtrujące itd... Jeśli mieszkasz w Afryce i co drugi na ulicy kradnie prąd, po za tym somsiad odpala wielką maszynę powodując spadki napięć i powstawanie innych zakłuceń w sieci energetycznej to TAK. Dobór zasilacza jest w takim przypadku istotny,
  • Odpowiedz
@wojciet: Witam serdecznie.

Hmm zasilacz.
Jakie ma zadanie właściwie w komputerze?
Oczywiście dostarczyć prąd do podzespołów i nie dopuścić by to zapotrzebowanie nie zostało zaspokojone.

W przeciwnym wypadku doświadczymy różnorakich restartów, blue screnów itp.
Wybór lepszej jakości zasilacza praktycznie w niczym nam nie pomoże jeśli chodzi o więcej FPSów, szybsza praca itp.

Jak działa to jest git i wszyscy zadowoleni. Komputer jest narzędziem pracy dla większości ludzi i ma zarabiać pieniądze.
  • Odpowiedz