Wpis z mikrobloga

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 878 767 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

Zmieniłem trochę system zapisywania zaszczepionych: na jasno zielono są osoby które wzięły tylko pierwszą dawkę, na ciemno zielono osoby po dwóch dawkach(Moderna, Pfizera, AstraZeneca) . Na żółto zaznaczyłem jednodawkowy Johnson & Johnson. https://www.wykop.pl/wpis/57803845/odpowiedz-na-pytanie-dlaczego-johnson-and-johnson-/
W tym tygodniu zaszczepiono 2 061 688 osób, w poprzednim 2 334 910

Wziąłem 6,39. https://covid-19.icm.edu.pl/biezace-prognozy/ " procent ozdrowieńców w populacji 1 kwietnia wynosi około 35% lub około 45%.." tego dnia(1 Kwietnia) było 2 356 970 zarejestrowanych przypadków, po przeliczeniu przez liczbę mieszkańców Polski wychodzi na to że na jednego zarejestrowanego zakażonego przypada 6,39 niezarejestrowanych.
Od pomarańczowej strefy odejmuje również zaszczepionych. Przykładowo jeśli oficjalnych zarażeń jest w danym tygodniu 100k, łącznie zarażonych 30% populacji, a szczepień 500k to liczę to tak: 100k * 6,39 - 500k * 0,3 = rozrost pomarańczowego.

Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane pod odjęciu zarażonych-zaszczepionych.

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 1 298 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 2 333
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.

#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus lub szczepionka będą "zajmowali" kolejne powiaty
Cierniostwor - Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 878 767 osób w całej Pols...

źródło: comment_16242062922drhTgEFfDxmUshNcp9rq7.jpg

Pobierz
  • 46
hmm, pomarańczowych ubyło chociaż czerwonych wzrosło, przelicznik taki sam. Co się zmieniło?


@Kutalon: Licze ile osób które przechorowały sięzaszczepiło, i pomniejszam w ten sposób pomarańczową strefe. We wpisie masz dokładne obliczenia :)
@Cierniostwor: tak patrząc na te prognozy, to mam wrażenie, że oni dopasowują wykresy WSTECZ. Jeszcze pare dni temu była rozbieznośc między prognozami na czerwiec a średnią stwierdzonych przypadków. Prognozy modelu na czerwiec, i potem na lipiec, były wyższe niż liczba zakażeń i to dużo. Dziś, pokrywaja się idealnie - także te czerwcowe. Takie to trochę...
Acha, no i coraz lepiej #widaczabory
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cierniostwor: to musisz mnie do żółtej przerzucić xD
Chociaż wychodzi na to, że mój przypadek jest podwójnie zliczony.
Jestem w żółtej i zielonej strefie bo szczepienie miałem JJ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cierniostwor: zaraz bo już czegoś nie rozumiem.
Jestem w czerwonej strefie jako osoba która przeszła zakażenie. Oraz jestem osobą zaszczepioną J&J czy w takim przypadku nie jestem w obu strefach(czerwonej i żółtej)?
@Cierniostwor: zaraz bo już czegoś nie rozumiem.

Jestem w czerwonej strefie jako osoba która przeszła zakażenie. Oraz jestem osobą zaszczepioną J&J czy w takim przypadku nie jestem w obu strefach(czerwonej i żółtej)?

@Walus002: Tylko w żółtej. Jeżeli ktoś przechorował i się zaszczepił przenoszę go do zielonej.