Wpis z mikrobloga

Z powodu słabych funduszy a potrzeby jakiegoś telefonu skusiłem się na używanego nexusa s. Starawy już telefonik z oficjalną aktualizacją jelly bean OTA. Jednak zauważyłem że przy używaniu telefonu przez 6h bateria wynosi około 11% myślałem że to z powodu starej baterii więc kupiłem nową. Jednak wydłużenie pracy jest niewielkie bo przy 8h pracy w tym 30 minut oglądania filmów pare minut grania. Co może być wynikiem tak słabej pracy na akumulatorze? Używam task killera do zabijania aplikacji jednak może coś zmienić w ustawieniach programistycznych żeby wydłużyć pracę na baterii ewentualnie zmienić kernela? Aha i obojętnie jaka bateria każda ładuje się do 96%. #android #nexus #nexuss #google #bateria #akumulator #jellybean
  • 16
  • Odpowiedz
@laska0: task killer to zło, wgraj jakiegoś cm stabilnego. W recovery wyczyść ten plik związany z baterią i rozładuj telefon do zera następnie naładuj do 100. Ładowarka oryginalna, czy jakiś zamiennik?
  • Odpowiedz
@laska0: Zmiana romu/kernela. Nie używaj task killera! To w niczym nie pomoże.

Ograniczyć zużycie baterii można po przez zmniejszenie jasności ekranu, wyłączenie gps/wifi/3g jeśli nie używane.
  • Odpowiedz
@laska0: sprawdź co Ci drenuje baterię( wake lock detector, betterbatterystats - można za free i legalnie znaleźć na xda), zainstaluj zamiast task killera greenify
  • Odpowiedz
@laska0: ja nie wiem jak to jest z tymi ładowarkami, ale kolejny raz przekonuję się, że ładowanie telefonu ładowarką inną niż od producenta danego telefonu nie jest tak efektywne jak ładowanie tą dostarczoną z telefonem. Nie wiem na czym to polega, ale nie tylko ja mam takie odczucia.
  • Odpowiedz
@Huczek: na android ostatnie posty są z końca 2012 :F na xda jest tego za dużo i nie orientuje się aż tak ;/

@piotreek88: niestety nie mam dostarczonej tej z telefonem, mam samsunga od innego telefonu.
  • Odpowiedz
@laska0: BatteryCalibration, FlyMode na noc, Greenify, wylączyć Governory i inne pierdołki jeśli są włączone, zaktualizować rom
  • Odpowiedz
@laska0: dobry wybór. Też rok temu go kupiłem

Ja siedze na 4.2.1 Cm 10.1 Nightly crespo. Od dłuższego czasu go nie zmieniałe, więc pewnie jakaś nowsza wersja może być.
  • Odpowiedz
@laska0: Lepiej niż na oryginalnym sofcie. Jak dużo używasz to wiadomo, że codzienne ładowanie to standard, a jeśli sporadycznie to co 2-3dni max da rade. Tutaj masz najlepszą stronke do naszych nexusów. http://nexusshacks.com/

Typek testuje co kilka dni przeróżne ROMy + dużo video poradników itp
  • Odpowiedz