Wpis z mikrobloga

Mój miły sąsiad mieszka ze swoim ojcem. Mają 3 auta. Oczywiście, miejsc parkingowych jest pod blokiem tyle co kot napłakał. Wszyscy parkują przodem do bloku, pod skosem, żeby oszczędzić miejsce. A jaśnie Pan sąsiad, parkuje sobie równolegle do bloku (czyli trzema autami blokuje 5 miejsc) i jak wyjeżdża jednym autem, to drugie auto przepycha, tak żeby prawie nie dało się tam wcisnąć. Kilka razy stanąłem tam gdzie on, pod skosem - wycieraczki rozłożone, a pod klamką kupka (mam nadzieję) pieska. Spółdzielnia rozkłada ręce - bo, uwaga - to są nielegalne miejsca. Straż miejska ma #!$%@?. Żale się.

#zalesie #krakow #prawojazdy #stopcham
źródło: comment_1624107844u6OuxqYWgfaeFjAqalnkas.jpg
  • 26
@nieuczulonyvoohha: Lata temu, w czasach których większość mirków nie pamięta. Posiadanie auta było luksusem. Jak już rodzina miała auto to zazwyczaj jedno. Teraz posiadanie auta nie jest niczym szczególnym i zdarza się, że rodzina ma mniej członków niż aut. Bloki są te same, a każdy chce gdzieś zaparkować.

Do twojego posta: oczywiście można być uprzejmym i zrozumieć sytuację, a nie bucem ;d
@Cymerek: Przepisy kodeksu drogowego stosuje się również na drogach wewnętrznych, ale jedynie w zakresie koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób. Moim zdaniem jazda po chodniku do takich się zalicza. Ty możesz uważać inaczej, ale co na to policja ? ;)
@nieuczulonyvoohha: https://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html
Zacznij tam słać zdjęcia z opisem za każdym nowym parkowaniem, gwarantuje Ci, ze nikt tego nie zleje ale może to trwać nawet pół zanim dojada gościa. Jeżeli się boisz ze pozna Twoje dane to poproś znajomego o wysyłanie.

W 2017 r., wskutek najechania na pieszego na chodniku, zginęło 17 osób, a 351 zostało rannych


Powodzenia