Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki z tagu pizza pomóżcie. Kupiłem piec do pizzy Ariete. Pizza z pieca wychodzi tragiczna zawsze spalona. Robiłem już kolejna próbę poniżej poziomu 4, 120 sekund. Góra fajnie przypieczona, ciasto surowe od dołu spalona.... Czy ja coś robię źle czy ten piec to dziadostwo :( ?

#pizza #piecdopizzy #pizzado
kr1krakow - Mirki z tagu pizza pomóżcie. Kupiłem piec do pizzy Ariete. Pizza z pieca ...

źródło: comment_1624047946C6GaMuSONgzMhOMNwj7SWx.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kr1krakow: w piecu jest pewnie kamien szamotowy, ktory nie nadaje sie do tak wysokich temperatur w piecu kopulowym. Zostaje wymiana na kamien biscotto albo pogodzić sie z faktem, ze trzeba operowac pizza co chwila, a traci to sens, bo spadac bedzie drastycznie temperatura.

Nie polecam tych piecykow.
  • Odpowiedz
@kr1krakow: szukałem info na temat biscotto do Ariete i znalazłem Twój wpis. Sam mam Ariete 909 z podkręconym termostatem - grzeje do ponad 480 stopni. U mnie spód pizzy nie jest tak mocno spalony nawet na maksymalnym ustawieniu. Więc zastanowiłbym się na Twoim miejscu czy nie jest to jakiś problem z ciastem. Może za dużo tłuszczu? Na zdjęciu wygląda jakby się błyszczał na spodzie...
  • Odpowiedz