Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, ile średnio czasu firma potrzebuje na ocenę zadania rekrutacyjnego? Czy nawet jak zostaniemy odrzuceni to i tak powinniśmy liczyć na jakiś feedback odnośnie tego zadania?
#programowanie #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ccebe0c75928000a729aee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli mowa o challengach z codility przed rozmową to 1-2 tyg zazwyczaj, nie wiem co się dzieje jak zostaniesz odrzucony, bo nigdy nie zostałem, ale pewnie nie ma wtedy żadnego info.
Jeśli chodzi już o samą rozmowę rekrutacyjną to różnie bywa, jedne firmy informują o odrzuceniu a inne nie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zalezy od wielkosci firmy. W malej firmie nawet tego samego dnia mozesz dostac odpowiedz. Mozesz tez zapytac o feedback i, podobnie, w mniejszej firmie powinni ci powiedziec. W korpo czasem sie lubia zaslaniac procedurami itp., albo w ogole nie odpisza.

Mowie tez z perspektywy rekrutujacego.
@AnonimoweMirkoWyznania: jest zadanko do rozwiązania? Jest z mojej strony koniec rozmowy, nie ma pracy za darmo. W większości przypadków dostajesz fast tracka do rozmowy technicznej bo HR nie chce odrzucić i niech się techniczni z nim (znaczy mną) męczą.
@keton22: No tak xd bo mają Ci uwierzyć na słowo, że jesteś dobry. Kilka razy się spotkałem z gośćmi, którzy używali pięknych słów, mówili z sensem, sprawiali wrażenie, że wiedzą o czym mówią, a ich kod był tak paskudny i chaotyczny, że nadawał się tylko do kosza.
@Kolorowezworki: a ty wiesz że na rozmowie technicznej wolno zrobić pair programming? Oni nawet nie sprawdzają czy wolno.

Wierz mi albo nie mam taką zasadę i nie narzekam na rezultaty. Praca ściga mnie a ostatnio wręcz błaga żebym zmienił projekt na nowy :)
@Kolorowezworki: tak tak trollu, nie karmię cię dalej. Jakbym wstawił kod na github to instant pozewik za naruszenie NDA. Jak nie od byłych pracodawców to od vendorów rozwiązań które interesują firmy w których pracuję. Więc nie mam nic od 12 lat blisko :)
@Kolorowezworki: mój kod który mnie interesuje używa technologii na które musisz mieć licencję jak chcesz upubliczniać albo dobre kontakty z vendorem to tylko nda żeby się ich nauczyć. Klepanie dla klepania mnie nie bawi. A ile siedzę w branży trudno powiedzieć, programuję odkąd umiem czytać (wiem jak to brzmi ale to prawda) pracuję w tym dość krótko, ledwie naście lat, wcześniej byłem naukowcem - badaczem w innej dyscyplinie.
@Kolorowezworki: czyli co napiszę firmware które nie gada ze sprzętem bo protokół jest tajny? Albo nie realizuje swojej funkcji bo trzeba zrobić preload bloba od vendora żeby interfejs wystartował. A potem całe API jest pod NDA. Albo normy których używasz żeby zaprojektować schemat są płatne i tylko na NDA. W mojej działce nie ma lekko.
Pomyśl jak się będziesz opalał że pisanie stronek to nie cały świat.
@keton22: Nie piszę stronek. Branża automatyki przemysłowej here ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mimo to, nie ograniczam się do jednej technologii. Jeśli zamykasz się w jakiejś niszy, to nie możesz się nazywać "perspektywicznym programistą"
@Kolorowezworki: tak tak. Jakoś cała radiówka operuje na takim paradygmacie, radio jest software defined więc i sprzęt który to umożliwia i soft jest super tajny. Całe krypto które mnie interesuje podobnie - protokół tajny żeby utrudnić rewersowanie jak środek działa nawet pod nda nikt nie powie.
Nawet głupi akcelerometr do iot potrafi mieć ładowany firmware na starcie (nda only oczywiście) a potem jawna część protokołu to tylko odczyt danych surowych, reszta