Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz: no dobra. Złocień jest mega tani, jakby nie lokalizacja, która mi z prywatnych względów nie pasuje to też bym brała złocień. Za dwa lata będzie kolejka i będzie wygryw bo 15 minut w centrum. Dzielnic w centrum nie licze, bo to idzie na wynajem. Ale np. mieszkania przy Rakowieckiej bodajże - w #!$%@? mieszkań na wynajem, w #!$%@? drogich, widzę, że stoją puste i nikt tam nic nie wynajmie teraz
@little_muffin: no jasne, korelacja jest ogromna :) z wynajmem jest roznie - ja mieszkam w bloku z 2019 roku w ktorym do tej pory wykanczane sa mieszkania, bo ludzie kupili przed pandemia na wynajem (lokalziacja pod turyste), a ze byla pandemia to nawet nie wykanczali, teraz nawet jeszcze ekipy do niektorych mieszkan wchodza xD

Ale to juz powoli sie normuje - moja znajoma zajmuje sie wynajmem, bo mowi ze masa mlodych
fabryczna city


@Zeronader: Fabryczna city w tych cenach się nie sprzeda nawet przez pół roku, gwarantuje. Obserwuje tą inwestycje od kilku miesięcy, na przełomie 2020/2021 mieli promocje 5% i wtedy zeszło sporo, od tamtego czasu stoi, a wiem że negocjować nie chcą. Możesz porównać sobie ceny z nową inwestycją na Dąbiu, tam zeszło prawie wszystko od strzała, ale na starcie byli sporo niżej.
@H_266: Bardzo w cenach nie siedze, ale wlasnie pytanie o ile bardziej moga obnizyc, te duze mieszkania wychodza okolo 11,5k/m2. W niektorych lokalizacjach troche blizej rynku sa po 14k/m2 nawet. A tutaj lokalizacja jest dosc atrakcyjna.
Z tego co widze, to wielu deweloperów trzyma bo chyba liczą, że ktoś zapłaci 100 k więcej za mieszkanie, które rok temu było o te 100-150k


@little_muffin: Tak to działa. Deweloper nie podnosi ceny "za to konkretne mieszkanie", on podnosi stopę zwrotu z inwestycji. A może to zrobić dlatego, że kiedy to mieszkanie, rok temu, było 100k-150k tańczę, miał sprzedane np 10% inwestycji, a teraz po roku, ma sprzedane 90% inwestycji,
@little_muffin: Spekulacja to kupić coś, odsprzedać i zarobić na różnicy ceny. Więc używanie tego zwrotu wobec deweloperów, którzy wytwarzają nowe dobro, jakim jest mieszkanie jest bez sensu. Pomijam już fakt, że Schadenfreude rzadko prowadzi do czegokolwiek sensownego :)
@little_muffin: no właśnie nie #!$%@? z nimi bo te mieszkania nie gniją tylko schodzą drożej XDD możemy się złościć ale tak działa rynek nieruchomości na całym świecie, a to że ktoś uważa że to konkretnie mieszkanie było taniej a jest drożej nie ma tu znaczenia. To ma bardziej znaczenie na rynku wtórnym