Wpis z mikrobloga

Covidianizm w niezwykły sposób połączył to co najgorsze w skrajnych ruchach religijnych i dwudziestowiecznych totalitaryzmach. ISIS meets Hitler. Kolektywizm, łamanie swobód obywatelskich i praw człowieka, zaangażowanie mundurówki w wojnę ideologiczną, ślepa wiara w dogmaty, siermiężny aparat propagandy medialnej, tłamszenie krytycznego myślenia, wykreowanie wroga ludu (antymaseczkowcy, "antyszczepionkowcy", szury), wodzowie rewolucji na plakatach (w Waszyngtonie w co drugim ogródku stoi plansza z portretem Fauciego), szantaż społeczny, ignorowanie reguł ekonomii, wzniosłe, pompatyczne hasła, krępowanie wolności słowa, monopartyjność de facto... można by tak długo.

Teraz doczekał się przyczółka w sferze kultury.
Tylko czekać na nową Leni Riefenstahl i Serioży Eisensteina i dzieła pełnometrażowe - obowiązkowa pozycja na maturze.

#koronawirus
  • 16
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Już myślałem, że ten śmieszny lincz cię już na dobre wygnał

Jeszcze co do linczu - opracowałem ostatnio w moim jednoosobowym niezależnym zespole badawczym innowacyjną metodę, ochrzciłem ją roboczo ZEN-21. Otóż za każdym razem kiedy widzę zlot kreatur zwołujących się w różnych śmiesznych miejscach by zrobić wykopową Włoszczowę (Włoszczową?), imaginuję sobie że po drugiej stronie kabla siedzi Jaś Kapela albo Malina Błańska. I humor poprawion. Polecam ten styl :)