Wpis z mikrobloga

pierwszy raz doswiadczyłem jak działa dezinformacja i naganianie w mediach. Jakis miesiac temu ubrałem sie drugi raz w tym roku w kghm, dośc grubo za prawie 400k z cena około 205pln średnio, miałem już spokojnie ładny zysk w czw/piątek gdy kghm doszedł do 230. W tym okresie był wysyp artykułów o braku miedzi, prognoz że cena osiągnie minimum 12k , 20k a nawet 30k (a była zaledwie za 10k, więc okazja!). Przyznaje, dałem sie nabrać i przetrzymałem pozycje zamiast realizować pierwotny plan. Od tego czasu miedz tylko spada, z drobnymi korektami(obecnie 9,4k). Na szczescie sie ogarnąłem w czas że dałem sie nabrać na tą zmasowaną akcje rekomendacji i zamknąłem ze stratą 11k ponad tydzien temu, co i tak uważam za bardzo mały wymiar kary za moją chciwość i głupote . I nie piszcie ze spada bo Chiny zwalniają teraz rezerwy, bo przy tych reko na copper za 12k - 20k narracja była taka ze to USA zwieksza potrzeby i Chiny nie maja juz takiego wpływu na cene. Again, miedz, jak i wiekszosc walorów, trzeba było kupować grubo ponad rok temu. . paper hands is good ną tą faze rynku. Zebyscie nie zostali na ATH, pozdro
#kghm
#gielda
  • 8
@krabczy: podatek kopalniany juz raz zmniejszyli(za PiS), wiec chyba raczej pojdzie w dół ponownie, jesli w ogole(najpewniej zostanie tyle ile jest). Ja miałem kghm w marcu 2020 za 57pln, i takie kupowanie bylo uzasadnione. Koło 160 znowu bedzie mozna sie zastanowić, jesli miedzi sie uspokoi (ugrać 20% i wyjsc, lub wyjsc odrazu jesli dalej dół), Ogolnie to juz nie jest okazja, to ma rok wzrostów za sobą wiec risk/revard wyglada słabo,
@kot__morderca: "dawali" też dotacje na pv, a teraz je #!$%@?ą, tak samo było z wiatrakami ofe i pewnie będzie z ppk (mimo że uważam że to całkiem niezły program) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ja po prostu kompletnie nie ufam politykom i jestem bardzo ostrożny w miejscach w które z łatwością mogą sięgać (mimo że mam orlen ale lubię ryzyko i jestem uzależniony od banana ( ͡°
@Cel87: https://markets.businessinsider.com/news/stocks/copper-price-outlook-commodities-supercycle-bank-of-america-2021-5-1030385823
btw moja pierwsza "inwestycja" było JSW na debiucie w 2011 roku za 136pln po reklamie w TVP1, "kupuj czarne złoto, dzielimy sie dobrem narodowym z Polakami" mowil Grad/Tusk. Wyszedłem przy 110 pln i trzy lata odrabiałem tą strate, dobra lekcja :)

@positive_mental_attitude i tak kghm chodzi jak miedz, a ze znam dobrze wig20 i tu mieszkam, wiec łatwiej mi sledzic lokalne zagrozenia