Wpis z mikrobloga

I jak tu się nie wku#^&ć, gdy 25% kart graficznych trafia do kopaczy? 700000 kart, które mogliby kupić gracze. To 700000 smutnych użytkowników, którzy wciąż czekają. To 700000 graczy, którzy grają na średnich i niskich ustawieniach.
W pierwszym kwartale 2021 r. w ręce kopaczy trafiło 700 000 kart graficznych

https://ithardware.pl/aktualnosci/w_pierwszym_kwartale_2021_r_w_rece_kopaczy_trafilo_700_000_kart_graficznych-16620.html
#pcmasterrace #nvidia #rtx i trochę #amd
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Soczi trochę nie prawda. Bo te karty kosztowały po 10k PLN. Te karty dostępne są również teraz w tych cenach i jakoś gracze ich nie wykupują (i dobrze)
  • Odpowiedz
@Mati0s: niestety pierwszy, niewielki rzut był cenowo lekko zawyżony, więc stwierdziłem, że przeczekam szał i kupię jak się uspokoi oraz po pierwszych opiniach użytkowników.
@Czapelek: powiedz to tym co zrobili zamówienia parę minut po premierze i mają zamrożony hajs na 8 miesięcy ;)
  • Odpowiedz
@lintfree: dziwi mnie, że ktoś o zdrowych zmysłach kupuję za tyle gpu na własny użytek. Co innego jeśli potrzebujesz tego do pracy i sprzęt będzie w stanie na siebie zarobić.
  • Odpowiedz
@Mati0s: o kurna, dobrą cenę trafiłeś. Gratuluję :) Pewnie też bym się skusił jakbym widział. Poczekam jeszcze miesiąc, dwa, pół roku i może wróci do normalności.
  • Odpowiedz
@Soczi: Gdyby 700k kart to było 25% kwartalnej produkcji to upgrade graczy siedzących na starszych kartach trwałby kilkadziesiąt lat xD Już nie mam sił czytać newsa, ale coś pomieszałeś, bo te 700k to chyba kilka % jest ostatecznie.

Jak ci się te liczby kleją? Przychód NVIDIA z GeForce jakies 3mld, sprzedaż nawet gdyby cała należała do NV to musiałaby wynieść 2.9mln, to wychodzi ponad 1000 USD przychodu na jedną kartę
  • Odpowiedz
@Soczi: Ale to do kogo masz pretensje ? Jesteś przedsiębiorcą i sprzedajesz karty, masz 100 kart na stanie, ludzie składają zamówienia po cenie x, następuję krach ceny kart idą w górę, ty dalej masz te 100kart i sprzedajesz je ludziom po cenie x, no raczej nie bo chcesz jak najwięcej zarobić a więc sprzedajesz za trzy cztery razy x. Prawo rynku :)
  • Odpowiedz
@pan_warell: Ale jak się nie da kupić ? Da się to że cena jest wysoka to druga kwestia, no sorry z pewnością jakbyś mógł sprzedać za 2000zł graczowi a za 10000zł kopaczowi, to sprzedałbyś graczowi, z pewnością
  • Odpowiedz
@Czapelek: no super podejście. Trzymają pieniądze ludzi przez pół roku, a później stwierdzą, że nie sprzedam ci, bo mam kupca za 3x tyle. Chyba jesteś osobnikiem, który lubi być dymany na każdym kroku ;)
  • Odpowiedz
@Soczi: No nie super podejście ale takie właśnie jest życie, wczoraj się urodziłeś, inny przykład sprzedajesz samochód za 5tys ktoś nagle przychodzi i mówi daje 50 i zabieram, to Ty się zastanawiasz i mówisz eee nie panie to nie jest tyle warte sprzedam komuś za 5, obudź się chłopie, dodatkowo sami się na to zdecydowali, jak nie umieją się zabezpieczyć i napisać do UOKIKU z zapytaniem, to niech się nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czapelek: dobra, dobra. Chodzi mi bardziej o to, że kupujesz coś, a nie zamawiasz czy rezerwujesz sobie towar, bo kasa z twojego konta znika. Z automatu powinni ci wysłać ten towar jak go będą mieć, a nie sprzedawać komuś ktoś jest zamożny. UOKiK podobno nie może nic zrobić. Chociaż sam bym takie pismo do nich wysłał, jakby przez kilka miesięcy mnie sklep dymał. To tak jakbyś kupował samochód - dajesz
  • Odpowiedz