Wpis z mikrobloga

Mirki jakiego stężenia kwasu fosforowego użyć do wytrawienia rdzy z błotnika w samochodzie? Poprzedni właściciel podkleił nadkole do błotnika taśmą, chyba by było ładne przejście czy tam się trzymało, nie wiem. W każdym bądź razie taśma zadziałała jak inkubator dla rdzy, i gdy ją zerwałem to syf jak cholera, pięknie pordzewiałe. Chciałbym w miarę dobrze to zrobić, i myślałem nad usunięciem rdzy mechanicznie, potem wytrawienie jej roztworem kwasu fosforowego, dokładnym umyciu destylką i na koniec brunox, może i szpachla, zobaczymy jak będzie to wyglądać. Mam 75% kwas fosforowy w domu, do jakiego stężenia go rozcieńczyć by to dobrze zadziałało?

#samochody #diy
  • 8
@MeowsAndStuff: a nie możesz po prostu użyć Fosolu? On dokłądnie do tego służy, a mieszanina dwóch kwasów ma w porównaniu z gołym fosforowym jakieśtam plusy (nie pamiętam już). Kosztuje grosze, kupujesz gotowy do użycia w każdym sklepie z chemią budowlaną.
@MeowsAndStuff: ale po co kombinować, drzesz do gołej blachy, psykasz neutralizatorem rdzy 2w1 z bolla (bo najtańszy a na domowe zastosowanie wystarczy), jak się utwardzi to lakierujesz i wyjazd za bramę, u siebie porobiłem tak zaprawki na aucie to jak się już trochę przyklepało to nawet nie bardzo widać gdzie coś robiłem