Wpis z mikrobloga

@Przepoczwarzenie: Witanie się a słowo witam- to dwie różne rzeczy. Wita się u siebie w domu. Takie są zasady. Na ulicy mówisz dzień dobry bądź cześć. Absolutnie witam, to nieznajomość języka polskiego. Oczywiście często osoby nie interesujące się kultura i dobrym zachowaniem używają potocznie słów, których nie powinno się używać. Co poradzić, można się tylko uśmiechnąć z politowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
crazykokos - @Przepoczwarzenie: Witanie się a słowo witam- to dwie różne rzeczy. Wita...

źródło: comment_1623910410It2gLyJ81Nw1SywC5p6v64.jpg

Pobierz
@bArrek: #!$%@? pamiętam jak jeden ziomek z naszej grupy napisał do profesora (takiego co cała uczelnia się go bała) z prosbą o wyniki kolokwium. No i właśnie zaczął ten kolega maila od "Witam", to dostaliśmy odpowiedź że witać można się z kolegą pod budką z piwem, i że nie bedzie nam odpowiadał dopóki nie nauczymy się kultury i zasad korespondencji xD
@7050: Może tez witać organizator konferencji- przecież to logiczne. Zosrganizowal konferencje, zaklepał sale na siebie i wita u siebie na swojej konferencji. Tak samo wykładowca. To jest jego sal wykladowa i jego zajęcia a studenci są gośćmi, którzy przyszli się czegoś nauczyć. Wiec tutaj słowo „witam” jest jak najbardziej w porządku. Na pewno nie w mailach czy smsach xDDD
@crazykokos: @Przepoczwarzenie: @7050: ja to gdzieś w necie przeczytałem xD i też że nie powinno się mówić "na zdrowie" jak ktoś kichnie ani "smacznego" jak ktoś je chyba że się mu ten posiłek przygotowało :P
A kiedyś w gimbazie na korytarzu jak wychowawczyni przechodziła to powiedziałem "witam, witam" to mnie #!$%@?ła strasznie
@bArrek: Ale polski język ewoluuje. Jak ludzie masowo robią błąd to w końcu uznaje się to za poprawność. Sam miodek powiedział, se poprawnie jest mówić- na rozkładzie autobusowym jest napisane.
Ludzie masowo blednie mowili- na rozkładzie autobusowym pisze - i formy jest napisane i pisze są poprawne, z czego „pisze” pierowotnie była forma błędna. „Pisze” powinno się używać kiedy „ja pisze”
W gazecie, na ulotce, cenniku, w menu jest napisane. A