Wpis z mikrobloga

@ItsFine: żadna naleciałość z komunizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°) to są szamańskie praktyki stosowane od tysiąca lat. Chińskie bańki medyczne były datowane na III w p.n.e. Ogólnie po badaniach wyszło, że nic nie dają :]
  • Odpowiedz
@biliard: artykuł w kwartalniku Medycyna Rodzinna 4/2009, Bańki lekarskie – praktyczne zastosowanie. To żaden Lancet, ale jednak publikacja naukowa. Postulowane działanie może mieć sens, natomiast przy dzisiejszym poziomie ochrony zdrowia to raczej ciekawostka z przeszłości (medycyna ludowa) niż polecana terapia.
  • Odpowiedz
@HuGho: to jak z amerykańskimi eksperymentami z żołnierzami pod tytułem "którędy ucieka ciepło" z lat 50 - dopóki nie obejrzałem filmu, to wierzyłem. Na filmie ubrali żołnierzy w ciepłe ubrania, ale nie dali im czapek. A potem lektor pokazuje kamerę termowizyjna i mówi, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę.
Polecam jeszcze film z rady ONZ na temat piramidy żywieniowej i nabiału ( ͡° ͜ʖ ͡°) Doszli
  • Odpowiedz
@MTGrubas: nie miałem nigdy stawianych baniek, mój lekarz też mi ich nigdy nie polecał. Po prostu jest to lekarz, którego znam od xx lat i kiedyś z ciekawości o to zapytałem. Ot powiedział po prostu jak ludzie tłumacza działanie baniek.
  • Odpowiedz