Wpis z mikrobloga

@sliwowica: ale kolega ma rację. Akcja sprzed jakichś 8lat. Jeździłem wówczas Mazdą 3 1.6d. Przez pół roku woziłem się z regenerowanym gównem, który mi zainstalował pewien "zaufany" warsztat. Turbo wstawało przy jakichś 3tysiącach obrotów. Przy 4, przebieg momentu pikował w dół niczym niemiecki Sztukas na uciekających z miasta cywili. Mechanik twierdził, że jest ok, zakład, który tę fuszerkę zrobił zasypywał mnie wykresami, z których wynikało, że dmucha jak się patrzy. Auto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@kryptonim_putas: W pewnym momencie filmu sami przyznają, że nie wiedzą na 100% czemu te turba po regeneracji są słabe i wskazują jako winowajcę sterowanie turbiną czyli te magiczne dzwigienki. I mają rację. W turbo sterowanym podciśnieniowo musisz trafić na kogoś kto sie na prawdę dobrze zna żeby Ci to ustawił. Przy turbo sterowanym elektronicznie czyli z silnikiczkiem zamiast gruszki podciśnienia robisz regenerację, robisz adaptację w komputerze silnika i auto śmiga jak
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Covid2020: a skąd weźmiesz orginalny wirnik skoro większość producentów nie sprzedaje zestawów naprawczych? Starczy że majfrendy lekko pokpią geometrię łopatek w tych swoich zamiennikach i turbo już nie wstaje tak jak powinno z dołu. Zregenerować turbo a zrobić to dobrze to dwie różne bajki.

Nie ma najmniejszego problemu odesłać daną turbinę na regenerację fabryczną ale to kosztuje znacznie więcej niż w "wyspecjalizowanych warsztatach".
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kolega pewnie błyszczy po ostatnim filmie jagodowego, gdzie Kivi wyjaśnia czemu regeneracja turbin to słaby pomysł


@śliwowica: nie chce mi się szukać po moich wpisach ale od zawsze tu pisze że regenerowane turbo to crap. A co do kiwiego to dobrze że w końcu trafił się chłop co go ludzie szanują i słuchają co ma do powiedzenia. Będzie mniej tępaków na tagu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@syn_kolezanki_twojej_starej: A te oryginalne wirniki to jest jakaś technologia nasa do której tylko producenci turbin mają dostęp? Cały myk w tym, że taki Holset czy inny Garret mają dobrą kontrolę jakości, a majfrendy wysyłają wszystko co wyprodukują jak leci. Jak masz szczęście i trafi ci sie zestaw co mieści sie w tolerancji to będziesz chwalił regenerację, a jak nie to pech. Kiviego lubię oglądać, fajny chłop ale nie jest to jakaś
Brat jak robił regeneracje to zachciało mu się aby zrobili mu hybrydę to zawalili tak duże koło kompresji, że poniżej 2000 doładowanie praktycznie nie chciało wstawać. Po czipie z kupą dymu jest trochę lepiej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Covid2020: Rób jak uważasz, jesteśmy biednym krajem i koniec końców i tak większość regeneruje. Jak masz kasę i chcesz mieć jak z fabryki to kupujesz fabrycznie nowe, a jak nie masz i akceptujesz ryzyko to regenerujesz. Miłego dnia wszystkim