Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego kobiety tak naciskają na ślub? Ale serio, taki powód który można zrozumieć. Co to niby zmienia skoro to nie jest żaden dowód miłości, tylko umowa cywilno-prawna. Jak można się z kimś rozstać, mimo że się go kocha, tylko dlatego, że nie chce podpisać umowy?

#slub #pytanie #kiciochpyta #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ca0863174cfe000abe8e60
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jojac70: Dowód miłości to właśnie bycie ze sobą długo mimo braku papierka i prawnego topora finansowego na wypadek ewentualnego rozwodu.

Bez ślubu każdy może odejść w w dowolnym momencie ze swoimi zabawkami, więc nie można spocząć na laurach tylko pilnować ognia i zainteresowania drugiej osoby.

@AnonimoweMirkoWyznania:
Jak dla mnie to dążenie kobiet do ślubu ma trzy podłoża:
1. Nastoletnie marzenia o weselu "z bajki".
2. Czysta kalkulacja finansowa
3. Chęć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jojac70: Mężczyźni na szczęście coraz częściej zauważają, że małżeństwo to big win dla kobiety i game over dla małżonka. Ślub nie daje im nic poza obowiązkami i ewentualnymi kosztami. A skoro można mieć to samo bez obciążeń szkodliwej polskiej kultury prawnej w tym temacie to wybór jest prosty ¯\_(ツ)_/¯

Odwracając twoje pytanie: Skoro kobieta wierzy, że mężczyzna naprawdę ją kocha i będzie z nią długo to co za problem żyć bez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jojac70: Kolesie co się oświadczają w apkach randkowych są zdesperowani i myślą, że małżeństwo zapewni im regularne dymanie. Beka z nich xD

Nawet bez ślubu mogę nazywać cię żoną. Tak jak ludzie sobie misiują, myszkują i dla zgrywu również nazywają konkubiną albo "starą" kiedy oboje mają dwadzieścia kilka lat (ʘʘ)

Chwali się to, że nie szukasz finansów, ale jednak chyba szukasz, bo alimenty trzeba płacić niezależnie od
Dowód miłości to właśnie bycie ze sobą długo mimo braku papierka i prawnego topora finansowego na wypadek ewentualnego rozwodu.

Bez ślubu każdy może odejść w w dowolnym momencie ze swoimi zabawkami, więc nie można spocząć na laurach tylko pilnować ognia i zainteresowania drugiej osoby.


@Tytanowy_Lucjan: Tja. Kiedyś rozmawiałem z jednym takim gościem, który twierdził że jego związek jest najzdrowszy, bo nie mając ślubu oboje muszą się cały czas latami starać żeby
@southlander: Jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą dupę. Bajeczki pt. "żyli długo i szczęśliwie" trzeba odłożyć na półkę, bo wielokrotnie życie pokazywało, że nawet najmilsza kobieta na świecie zmienia się nie do poznania kiedy dochodzi do rozwodu, podziału majątku i opieki nad potomstwem (pozdrawiamy Kazia Marcinkiewicza ;)

Małżeństwo to poza uczuciami spora decyzja prawno-finansowe. Głupotą jest podejmować ją bez przeanalizowania każdego za i przeciw oraz w długookresowej perspektywie. Ja
wielokrotnie życie pokazywało, że nawet najmilsza kobieta na świecie zmienia się nie do poznania kiedy dochodzi do rozwodu, podziału majątku i opieki nad potomstwem (pozdrawiamy Kazia Marcinkiewicza ;)


@Tytanowy_Lucjan: Jak tak rozmawiam z ludźmi, to są dwie częste opcje:
a) Jeszcze przed ślubem były sygnały ostrzegawcze, ale facet miał klapki na oczach bo z wyglądu kobieta 9/10, no i jeszcze dobry seks.
b) Kobieta rzeczywiście była miła, a potem już nie.