Wpis z mikrobloga

#komputery #wifi #siecikomputerowe

Właśnie podpisałem umowę na neta 600mb i szukam jakiejś karty wifi do komputera aby nie ciągnąć kabli po całym mieszkaniu. Zależy mi aby ping był w miarę rozsądny i najlepiej na USB ale jak się nie da może być inaczej.
Dzięki za pomoc.
  • 23
@avoner: To był ping gdzieś do internetu, dns'a googla, do bramy - czyli tylko w sieci lokalnej wygląda tak. A tu możesz sprawdzić ile jesteś w stanie wysycić z mojego łącza.
@Simon: Aby przesłać ~600Mbit przez radio potrzeba AC i kanał szeroki na minimum 80MHz i zapewnić sygnał na poziomie -50dB lub lepiej. Mówiąc po ludzku osiągniesz tyle przez radio tylko w paśmie 5GHz pod warunkiem że nie ma żadnych
Pobierz
źródło: comment_1623844426aR86oUBbOjscDCnaGjJFJ7.jpg
@barto125: Ja mam fajne układy z ISP i ostatnio zmieniłem wkładki u mnie i u niego na takie i teoretycznie link zapina się na 4G, tyle że w serwerze z speedtestem mam gigową sieciówkę a w routerze tylko jeden port SFP+ już zajęty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@barto125: Orange też mam, i też ONT, z zyxella wyciągnąłem dane logowania do pppoe i mam sesję podniesioną na mikrotiku, gratis jeden więcej zewnętrzny IP czyli 6 w sumie. Pewnie masz 'neostradę' i tam podają dane logowania pppoe, w biznespaku nie dają i trzeba kombinować aby podpiąć swój router prosto pod ONT.
@Simon: Nie ma opcji przez dwie ściany 600M, może z 300 poleci jak będzie -60db. Sprzęt dowolny byle wspierał AC i nie USB tylko pciex, najlepiej aby anteny były na jakieś podstawce na krótkim przewodzie tak aby postawić je w takim miejscu aby było jak najmniej przeszkód po drodze.
zy uważasz to za wysoki ping?

Połączenie wifi na 7km, 3x 60GHz 2x5GHz po drodze.


@dktr: jednak jest różnica między 60GHz, które zakłóceń nie mają, a między opem siedzącym w bloku gdzie ma pełno zakłóceń
@d1sconn3cted: Na tych dwóch mostach 5GHz odbieram z 100 sieci niektóre z miasta oddalonego o 40km, wiszą na wysokości ponad 80m a jest za daleko na 60GHz, znaczy było bo niebawem zmieniam te ostatnie mosty na AF60LR więc wtedy będzie całkowicie bez zakłóceń ( ͡° ͜ʖ ͡°)