Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki i Mirki!
Mój kolega ma problem, więc może ktoś ze społeczności wykopu będzie wiedział co zrobić. Potrzebujemy przetransportować gąbki i ścinki tapicerskie z Krakowa do Gdańska. Co ważne, to nie są produkty przeznaczone do utylizacji, kolega jest osobą prywatną i ma zamiar wykorzystać je do budowy basenu z gąbkami, do którego można trenować na motorze czy też rowerze. Przenosimy je z jednego miejsca treningowego do drugiego, ponieważ tamta miejscówka jest likwidowana. Jest tego dużo, bo ponad 700 worków i jeszcze dużo "luzem". Znajomy dał nam kontakt do gościa z firmy transportowej, jednak ten powiedział, że on nie wie czy zalicza się to jako odpad, czy nie i najlepiej zadzwonić do BDO i zapytać jak sprawa wygląda, ponieważ w razie kontroli kary są bardzo wysokie, a oni nie mają na to licencji. Kolega tam zadzwonił, jednak dostał informację, że BDO się takimi sprawami nie zajmuje, że trzeba z tym dzwonić do Urzędu Marszałkowskiego. Tak naprawdę nikt nie wie czy te worki zaliczają się jako odpad, czy nie.
Moje pytanie więc brzmi: Czy zlecając transport jako osoba prywatna ścinek tapicerskich i gąbek (takie kostki jak są w parkach trampolin) przeznaczonych do dalszego wykorzystania, potrzebujemy znaleźć auto ciężarowe i kierowcę z licencją na przewóz odpadów? Lub czy ktoś z czytających ten post wie kto mógłby udzielić rzetelnych informacji na ten temat?
Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
#transport #spedycja #spedytor #zycietruckera #kiciochpyta #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
@Valevole: Niech wam wystawią fakturę i moim zdaniem może to normalnie jechać, ale z naszymi służbami to nigdy nie wiadomo.
Jak coś to mam BDO, mogę się podpytać firmy która nas obsługuje.
  • Odpowiedz
Dziękuję za porady, faktycznie w wioś Pan lepiej mi to wytłumaczył.
@kyosti ponad 700 worków 240l + gąbki luzem + elementy konstrukcyjne. Ciężko stwierdzić ile miejsca to zajmie, na pewno jeden samochód ciężarowy będzie potrzebny, ale czy więcej nie wiemy.
  • Odpowiedz