Wpis z mikrobloga

No faktycznie, nie opłaca się płacić +100CAD/msc i zarabiać 2.5 razy więcej


@arsen-zujew: ale się tych zarobków uczepiłeś. Patrz na całość, zarobki to zarobki, patrz jeszcze na koszty.

Zobacz jakie są ceny w kanadyjskich supermarketach
  • Odpowiedz
@gatineau: te minusy na które wskazujesz faktycznie mogą mieć miejsce, ale uważam że to zweryfikuje czas, bo za 20-30 lat nawet w NL (już nie mówiąc o Polsce) osób w wieku pracującym będzie mało, a emerytów - dużo, wtedy kiedy w CA będą mieli ciągły napływ ludzi. Import emigrantów w przypadku europy nie zadziała, bo nie po to nowi europejczycy płacą gruby hajs za przemyt i dostanie się do takich
  • Odpowiedz
bo za 20-30 lat nawet w NL (już nie mówiąc o Polsce) osób w wieku pracującym będzie mało


@arsen-zujew: a to już problem młodych pokoleń, ja się utrzymam samodzielnie a jak będzie trzeba to ucieknę do chatki w lesie w Manitobie, po coś mi był ten paszport ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gatineau: no nie do końca to problem młodych pokoleń, tym bardziej jeśli dorobek życia masz w takim kraju ze słabą demografią. Bo może być problem z tym, żeby za 30 lat spieniężyć (w końcu nawet w lesie w Manitobie trzeba za coś żyć)
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: no ale tak uczciwie rzecz ujmując to trochę za bardzo zjechałem tą Kanadę, nie jest aż tak źle i chyba wolałbym mieszkać w Kanadzie za C$2500 miesięcznie niż w Polsce za 3000 zł. Chociaż długo bym nad tym medytował.

Bo może być problem z tym, żeby za 30 lat spieniężyć


No jak, podnieść gówniarzom czynsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No jak, podnieść gówniarzom czynsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@gatineau: no to się wyprowadzą do mniej chciwego, bo mieszkań będzie wybór, a chętnych (i wypłacalnych) najmujących - niekoniecznie. Patrz na Warszawę - za 2500 można wynająć mieszkanie warte pod million, a to stolica i raczej jeszcze ten problem demograficzny nie jest odczuwalny tak ostro. Ceny zakupu wzrosły od 2014 prawie dwukrotnie, a ceny najmu prawie bez
  • Odpowiedz