Wpis z mikrobloga

Tata mojej koleżanki jest lekarzem chirurgiem, pracuje w pewnej dobrze znanej sieci prywatnych usług medycznych na L.

Moja koleżanka jest absolutnie rozsądną, inteligentną osobą, żadna szuria ani stop nop. Dziś tak sobie pogadałyśmy na luzie o szczepieniach, ponieważ sama dostałam pierwszą dawkę Pfizera w piątek. Byłam pewna, że jej tata już dawno się zaszczepił (ona jest ozdrowieńcem). Powiedziała, że nie. Co więcej - powiedziała, że 70% lekarzy z placówki jej ojca się nie zaszczepiło.

No i dostałam totalnego mindfucka. Autentycznie nie wiedziałam co powiedzieć. No bo przecież cała kadra medyczna się szczepiła, taka jest oficjalna wersja - a tu taki zonk. I nie mam kompletnie powodu, by tej koleżance, ani tym bardziej jej ojcu, nie wierzyć. Kiedy zapytałam, dlaczego, powiedziała krótko - bo ta szczepionka nie została do końca przebadana. A do jej ojca codziennie przychodzą ludzie z poważnymi powikłaniami po szczepieniu.

No i jestem rozwalona total. Zaczęłam się poważnie nad tym wszystkim zastanawiać. Faktycznie, media nie mówią nic o NOPach. Lekarze, którzy się nie szczepią, milczą bojąc się ostracyzmu. Ja sama znam przypadki 2 osób z bliskiego otoczenia, które kopnęły w kalendarz po Astrze. Wylew i pęknięcie śledziony - oba spowodowane zakrzepami.

Byłam autentyczną zwolenniczką szczepień, ale ta jedna rozmowa mi kompletnie namieszała w głowie. Fakt, że tylu lekarzy się nie zaszczepiło, naprawdę zaczął mnie zastanawiać... a wy znacie medyków, którzy się nie zaszczepili i są sceptyczni wobec szczepionek?

#szczepienia #covid19 #koronawirus #medycyna
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gardan: daj jakieś źródło. Na początku marca nie było to nawet 50%, więc podejrzewam że dużo od czego czasu się nie zmieniło
@kociooka: Swego czasu miałem informację, że kadra naukowa zajmująca się wirusologią na jednej z uczelni nie szczepiła się i później została "namówiona". Nie wiem jedynie dlaczego podjęli taką decyzję. Ciekawe ile w takiej plotce prawdy.

Nie wiem czy oglądałaś lekko szurski podcast Bret Weinstein z Robert Malone. Tam Malone powiedział, że sam zwlekał, ale z jednego ważnego powodu - ADE (https://en.wikipedia.org/wiki/Antibody-dependent_enhancement).

@Ziutek_Grabaz: Jaki jest zatem procent wyszczepienia w służbie