Wpis z mikrobloga

Witam ponownie. Po krótkiej nieaktywności pozwolę przekleić sobie mój komentarz odnośnie spółki Tamex napisany chwile temu pod jednym z postów na tagu giełda:

Sytuacje oceniam w sposób następujący, a mianowicie: Tamex ma dosyć jasny, przewidywalny i rentowny biznes, biznes w którym siedzą wiele wiele lat i są w tym na tyle ‚oblatani’ ze bez problemu są w stanie wygrywać przetargi i roboty maja sporo. Jest to biznes raczej nisko marzowy, niezbyt sexy. Do tego są jasne sygnały, ze chcą i szukają kolejnych rentownych odnóg działalności. Jedna z nia jest wykonawstwo dla deweloperów, pierwsze szlaki przetarte (deweloper Albero invest). Druga to innowacyjne branże związane z energetyka - tutaj to podpisana umowa z podmiotem Energiale. No i aktywa spółki cały czas do góry (2 miliony zł na plus względem analogicznego okresu rok temu). Jak będzie to zobaczymy, ktoś wystawił akcje za 5 mln złotych na 10 złotych, były ostatnio ładne batony na poziomie 2.60 (70k akcji ktoś chciał wejść na grubo). Mi tam się podoba i dokupiłem :)

No i wiele osób mi zarzucało ze naganiam na wydmuche, tu szczególnie pozdrawiam wykopka @widmo82 . Okazało się jednak, ze wpadło kilka ładnych tematow - tu podkreślę raz jeszcze kontrakt na 30,5 miliona zł na modernizacje obiektu Polonii Bytom. Mało jest spółek z newconnect które mogą się pochwalić takimi rzeczami. Więcej jest takich które produkują komunikaty żeby was ubrać.

#tamex #franek022 #gielda #newconnect #gpw #inwestujzwykopem #inwestujzfrankiem

Btw mam na oku taka jedna, piękna społeczke, ajajajaj :) odezwę się niebawem. Jej siostra z tej samej branży ma kapitalizację na poziomie 400 milionów a ta spółka o której mówię tylko 70. Jest olbrzymie pole do popisu
franek022 - Witam ponownie. Po krótkiej nieaktywności pozwolę przekleić sobie mój kom...

źródło: comment_1623659208tAfmVDq2Lw9QJYyJrNSfpF.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz