Wpis z mikrobloga

@suluf: No właśnie. Lenin głupi nie był - całkiem inteligentny pisarz i biegły mówca oraz inspirator. W dodatku naprawdę widać było że zależało mu na wolności i emancypacji, a będąc ortodoksyjnym marksistą widział w państwie kolejną przeszkodę na drodze, która musi tak jak kapitalizm zostać pokonana. Problem w tym, że potem doszedł do władzy i nagle się okazało, że państwo do dyktatury proletariatu jest zbyt potrzebne, a wtedy stało się
  • Odpowiedz
@suluf: No właśnie. Lenin głupi nie był - całkiem inteligentny pisarz i biegły mówca oraz inspirator.


@Gaku745: No i co z tego skoro jak tylko się za to zabrał to zamienił Rosję w piekło ? Wczesny związek radziecki był pełen pięknych idei i ciekawych pomysłów które szybko zostały zaorane przez rzeczywistość. A jeszcze się odwoływać do jego słów ? Z Hitlera też pewnie znajdę ciekawe inspirujące cytaty
  • Odpowiedz
No i co z tego skoro jak tylko się za to zabrał to zamienił Rosję w piekło ? Wczesny związek radziecki był pełen pięknych idei i ciekawych pomysłów które szybko zostały zaorane przez rzeczywistość. A jeszcze się odwoływać do jego słów ? Z Hitlera też pewnie znajdę ciekawe inspirujące cytaty


@suluf: Chyba nie przeczytałeś reszty mojej wypowiedzi tylko uczepiłeś się tego jednego fragmentu na samym początku, który tak bardzo ci
  • Odpowiedz
a potem dalej była już tylko krytyka i ja się z tobą praktycznie zgodziłem


@Gaku745: Widzę, ja mówię o tym że można mieć najpiękniejsze idee, ale są one mało warte jeżeli udało ci się wprowadzić ich przeciwieństwo

A Hitler inspirujących pomysłów to nie miał, tylko zlepek bredni o rasie panów, nieśmiertelnym duchu narodu niemieckiego i pogardzie do Żydów.


@Gaku745: Jak się dobrze poszuka to tez się znajdzie. Wiem
  • Odpowiedz
@Gaku745: Ogólnie jestem ciekawy czy idee które mieli tam pierwotnie kiedykolwiek były możliwe, bo nawet łagodniejsze wersje jak Jugosławia skończyły się dosyć tragicznie a to co przetrwało to autokratyczne przeciwieństwa pierwotnych idei zbudowane na sporej ilości trupów.
  • Odpowiedz
@suluf: Ciężko powiedzieć, bo to podchodzi pod historię alternatywną. Moim zdaniem - powinno mieć szansę, w samej Rosji eksperymentowano też z innymi nurtami, zanim się wszystko scentralizowało zakładano robotnicze rady, byli tam też nawet anarchiści - ci tak zwani machnowcy z Wolnego Terytorium koło Hulajpola, ale też nie tylko. Ale co by było i jak potoczyłyby się losy w obliczu zagrożenia faszyzmem i nazizmem z zachodu, to już moim zdaniem
  • Odpowiedz
Moim zdaniem - powinno mieć szansę, w samej Rosji eksperymentowano też z innymi nurtami,


@Gaku745: O tym mówię. Rosja po obaleniu caratu to było dosyć ciekawe miejsce. I aż dziwne jak szybko udało im się przejść w pełny autorytaryzm

nazizmem z zachodu,


@Gaku745: Akurat temu to akurat sporo pomogli w rośnięciu w siłę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@szalony_kundel_lenina:
- flaga lgbt (trans bo teraz popularniejsze + nikogo już geje nie szokują)
- aktywność głównie na bait-tagach, których nikt nie bierze na poważnie (antykapitalizm)
- względnie nowe konto (rok)
Diagnoza: ruski troll. Znajdz sobie uczciwą pracę, zarobisz więcej i poczujesz się lepiej sam ze sobą.
  • Odpowiedz