Wpis z mikrobloga

Co właściwie takiego super daje posiadanie ekosystemu iPhone i Macbook?
Pytam bo niedawno kupiłem Maca Air M1 i jestem bardzo zadowolony. W tej chwili mam telefon Androidem i przymierzam się do zmiany bo już stary się zrobił. W pierwszej kolejności jako że mam tego Maca zastanawiałem się na iPhone, ale nie bardzo wiem co to mi da takiego super. Wiadomości SMS, zdjęcia, notatki i pliki już teraz się elegancko synchronizują i to pomiędzy macosem, androidem, ipadem, Windowsem i nawet Linuxem jednocześnie. (android SMS, zdjęcia Google, standard notes, pcloud).
Więc w sumie nie wiem czy jednak nie zostać przy Androidzie, bo mam tam lepsza synchronizację i łatwiej tam choćby ładować choćby apki spoza oficjalnego sklepu.

Albo mi się wydaje albo ten super ekosystem to ściema?
#apple #android
  • 7
  • Odpowiedz
@sunlifter: nie wiem co masz na myśli. Miałem wcześniej iPhone 4,6 i 8. Po 8 zmieniłem na androida Huawei Mate 20 Pro. I teraz po 3 latach chce zmienić znowu telefon i nie wiem jeszcze na jaki. Już na dzień dobry iPhone 12 vs mate 20 brak czytnika odcisków palców w ekranie z czego korzystam non stop.

Ios znam więc dobrze szczególnie że mam też ipada pro 9,7. Po obu systemach
  • Odpowiedz
@malywodzu99: ja lubię jednak przesyłanie obrazów w sekundę airdropem, kiedy mam jakąś stronę na telefonie otwartą a potrzebuję mieć ją szybko na komputerze to masz w docku do tego przycisk, który otwiera Ci to, co aktualnie masz otwarte na telefonie, nie wiem jak wyglada synchronizacja na androidzie ale mogę dokładnie na telefonie przeglądać całe biurko, foldery i dosłownie całego laptopa w takim ułożeniu, jakie tam mam
  • Odpowiedz
@malywodzu99: ja np. często korzystam z odbierania połączeń telefonicznych na macu jak pracuje + tak jak wyżej natychmiastowa synchronizacja wszystkiego - jedno dotknięcie na ipadzie (notatki, safari) i zanim dojdę do komputera to już jest otwarte identycznie. Nie wiem jak obecnie ci to działa ale po prostu ta synchronizacja jest bardzo głęboka i działa świetnie.
  • Odpowiedz
Albo mi się wydaje albo ten super ekosystem to ściema?


@malywodzu99: No ściema, przecież wystarczy korzystać z pięciu różnych zewnętrznych aplikacji i wszystko działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnie bardzo wygodny jest wspólny schowek, wklejanie zdjęć do plików prosto z aparatu, nie musisz najpierw zrobić zdjęcia, przesłać i wstawić. Klikasz prawym w dokumencie i wybierasz opcję, otwiera się aparat, robisz fotkę i po sekundzie masz ją
  • Odpowiedz
@malywodzu99: Odpowiem Ci przykładami które u mnie najcześciej występują:
- ktoś do mnie dzwoni a jestem przy kompie to odbieram jednym kliknięciem, nie muszę wyciągać telefonu
- mogę sobie szybko przesyłać pliki airdropem zamiast bawić się w chmurę
- ktoś mi wysyła link na messangerze, mogę sobie natychmiast otworzyć go na kompie
- wszystkie otwarte karty safari mi się synchronizują
- nie muszę się przełączać pomiędzy urządzeniami jak korzystam z airpodsów
  • Odpowiedz