Wpis z mikrobloga

Po kilkudziesięciu miesiącach SYSTEMATYCZNEGO, SKRUPULARNEGO segregowania śmieci w mieszkaniu (5 KOSZY na śmieci, same worki do tego kosztują ~40 groszy za sztukę a zmieniam je dosłownie co chwila)...

Przyszedł w mieście Łodzi czas na uzależnienie opłat za wywóz odpadów z ilością zużywanej wody. I nagle okazuje się, że chyba zbyt dużo z żoną się myjemy bo za wywóz śmieci opłata wyniosła ponad 100 zł.

PONAD STO ZŁOTYCH Za wywóz śmieci od dwóch osób...

Ja się pytam - czy was w tej Radzie Miasta Łódź #!$%@?ło?

Wygląda to tak, że osoby mocniej dbające o higienę będą się dorzucać brudasom do wywozu śmieci.

Sorry, ale skoro tak to ma wyglądać wracam do systemu jednego kosza. Pocałujcie mnie w pompę.

(°°

KONIEC SEGREGACJI.

#zalesie #oswiadczenie #lodz #segregacjaodpadow #smieci #zyciewwielkiejplycie
Panda1112 - Po kilkudziesięciu miesiącach SYSTEMATYCZNEGO, SKRUPULARNEGO segregowania...

źródło: comment_1623576452hwfaee3ZNjiDMHQB8smYsp.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Panda1112: Nie ma sensu segregować przy obecnych opłatach, a przy zbliżających to już w ogóle. Jedynie na co trzeba uważać to znudzonych emerytów którzy potrafią całe dnie przy koszach stać pod pretekstem wyjścia z pieskiem i ormowanie co kto wynosi ( ͡º ͜ʖ͡º) u moich rodziców zarządca nawet pomontował kamery w wiatach aby mieć wgląd czy donosy emerytów mają pokrycie ( ͡º ͜ʖ͡º) ( Dąbrowa rlz. )

Przy cenach odpadów jakie przyjęte są wysypisku, a cenie jaką będziemy płacić za wywóz i utylizacje wychodzi że
  • Odpowiedz
@SeriousDude: Ale w sumie to nie wiem o czym piszesz, a piszesz ciekawie :-) Jakich zbliżających się opłatach? Kolejne podwyżki? I jakiej rywalizacji politycznej? W sensie kogo należy winić za obecną sytuację?
  • Odpowiedz
Ale w sumie to nie wiem o czym piszesz, a piszesz ciekawie :-) Jakich zbliżających się opłatach? Kolejne podwyżki? I jakiej rywalizacji politycznej? W sensie kogo należy winić za obecną sytuację?


@Panda1112: mówię o nowym systemie rozliczania, w uproszczonym określeniu jako nowa opłata która jest kolejna podwyżką ( Trzecią już w Łodzi? Jeśli się nie mylę ). Oczywiście że jest to rywalizacja polityczna która ma udupiać mieszkańców dużych miast którymi zarządza konkurencja PiSu ( ͡º ͜ʖ͡º) w takiej Łodzi czy Warszawie ludzie bulą po kilkaset złotych, a w miastach powiatowych w których zarządza PiS mieszkańcy płacą po 16-18 zł miesięcznie od osoby przy stawkach za wywóz/utylizacja/opłatę środowiskową taką samą w całym kraju. Dodatkowo miasta powiatowe zarządzane przez ww. partię otrzymują potężne dopłaty, a miasta woj. mogą sobie o tym pomarzyć i próbując ratować nadszarpnięty budżet przekładają opłaty na mieszkańców. Jaki tego będzie finał? Łodzianie czy Warszawiacy będą tłamszeni tym że to wina peło.

Kogo winić za to wszystko? Tych którzy potrzebują usilnie pieniędzy ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
@Panda1112 ja mieszkam w centrum powiatowego miasta. Mam jeden wspolny smietnik na wszystko(nie ma nawet pojemnika na plastik). Niecale 10km dalej w wiosce pod tym miastem mieszka moja siostra - 628299202 pojemnikow w domu, przy wyjezdzie z wiochy kolejne 4638292 pojemnikow do segregacji. Kary za brak segregacji w milionach.
Ludzi w całej wiosce okolo 200. Ludzie, ktorzy korzystaja z mojego smietnika zbiorczego siega okolo 300 + lokale gastro, ktore sa w
  • Odpowiedz
ja mieszkam w centrum powiatowego miasta. Mam jeden wspolny smietnik na wszystko(nie ma nawet pojemnika na plastik)


@zdechly_jez: w Kutnie jest to samo. Spółdzielnia Pionier, pod wiatą jedynie pojemniki ZMIESZANE, każdy ma wywalone jajca na segregację, nikt nie pilnuje, nikt nie kontroluje, 18 zł od osoby i bajlando ( ͡º ͜ʖ͡º) ten sam urząd marszałkowski, te same opłaty i się da - no ale tu
  • Odpowiedz
@Panda1112: mnie najbardziej dziwią argumenty radnych wywóz śmieci podrożał to niech zrobią miejską spółkę ogarniającą wypłaty a nie boją się czy prywatne mafię wyjdą na swoje nie mówiąc już o odspry surowców na recykling
  • Odpowiedz