Wpis z mikrobloga

coś co daje przyjemność z jazdy


@ImeNs: raczej słaba przednionapędówka da bardzo mierną przyjemność z jazdy. Na pewno nie jest to #!$%@?, nie dziś.

Te wszystkie crx'y, civici coupe, eclipse, prelude, probe, celica (poza kilkoma wersjami 4x4) - to zasadniczo bulwarówki które wyglądają. 30 lat temu gdy na drodze jeździły duże fiaty takie auta robiły robotę, ale dziś nie mają na drodze szas nawet ze współczesnym golfem w dieslu. A przyjemność
@Atreyu: mi chodzi bardziej o przyjemność z jazdy i fajny wygląd. zapierdzielać to nie musi w znaczeniu super przyspieszenia od swiateł do świateł. podobają mi się auta japońskie z lat 90 o takim "sportowym" wyglądzie. i myślę co jeszcze by pasowało

@brh77603: miata genialna, ale nie chce cabrio. mam aktualnie cabrioleta i juz wiem ze taka forma auta mi nie do końca pasuje.

@saggitarius_a: tylko że mi się nie
mi chodzi bardziej o przyjemność z jazdy i fajny wygląd. zapierdzielać to nie musi w znaczeniu super przyspieszenia od swiateł do świateł. podobają mi się auta japońskie z lat 90 o takim "sportowym" wyglądzie. i myślę co jeszcze by pasowało


@ImeNs: chodzi o to też że one tak sobie... skręcają. Nie połykają jakoś super zakrętów, większość jest podsterowna. Taka właśnie Miata jest tu wyjątkiem ze względu na rwd, wagę i wyważenie.
@Atreyu: rx za żadne skarby. wiem jak bardzo jest to skopany silnik. co do tych starszych, nie jeżdżących aut, chyba trochę je chce, bo to takie spełnienie marzeń z dzieciństwa. na te kultowe mnie nie stać, bo idzie w parze z wyglądem moc. ale za takie eclipse czy del sol, to już co innego. muszę się w takim razie nimi przejechać i zobaczyć czy jestem w stanie zaakceptować te ich wady
@ImeNs: co kto lubi, ja tam lubie kopnięcie w plecki przy awd i 300ps+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z japońskich to MX5 i chyba nikt jeszcze nie wspomniał o S2000, chociaż nie wiem czy do dostania w tym budżecie
@ImeNs: bierz też pod uwagę że to nie tylko stare jdmy ale też zwyczajnie stare auta. I to takie które raczej miały ciężki żywot przez młodych gniewnych.

Jeździłem dawniej coupe z 91. Mimo że konstrukcyjnie było to proste auto jak budowa cepa, to w żadnym innym nie miałem usterek jak tam, typowo z racji wieku i zmęczenia materiałów

Przede wszystkim gnicie, takie auta bardzo często lepią tanio szpachlą i sprejem, nawet