Wpis z mikrobloga

Siedzę i się zastanawiam, o co w tym świecie chodzi. Zbyt absurdalne jest to wszystko, by mogło być jakkolwiek do końca prawdziwe.

Zjarałem się trochę i siedziałem przed komputerem. Oglądałem serial i co jakiś czas zaglądałem w internet, sam nie wiem, po co. Natrafiałem co chwila na dziwne wiadomości. Rodzeństwo posiadająca po ojcu dużą firmę i teren, na którym owa leżała, kłóciła się o skrawek terenu i jego użycie. Mają wszystko i nie było żadnych problemów, gdy ojciec prowadził całą firmę sam, a teraz brat z siostrą walczą o kawałek chodnika. Absurdalnie głupia sytuacja, gdzie wystarczyłby łyk dobrej woli. Nie potrafiłem zrozumieć, szczególnie w tak wrażliwym stanie. Gdzie indziej jakiś gość zrobił sobie tatuaż głowy wilka na dłoni. Wilk miał wyjść groźnie, ale wyszedł potulnie i generalnie cały pomysł jest dla mnie dziwny. Kto tatuuje sobie głowę wilka na dłoni? Obejrzałem profil tego gościa i uderzyło mnie to, jak ludzie są różni i mają w głowach bardzo różne rzeczy. nieco mnie to wręcz przeraża. W Syrii jest wojna i została ta wojna sztucznie sprowokowana, ponieważ jedno państwo musi ingerować w inne, tylko dla pieniędzy. #!$%@?ństwo ludzkie bywa tak wielkie, że ciężko jest mi to objąć rozumem. Mafie istnieją. Całą przemoc i zło, które są regularnie uprawiane na świecie, nie potrafię pojąć tej skali, tego ogromu ciemnej energii. Większość tylko dla pieniędzy, dla posiadania. Niesamowite, naprawdę niesamowite jest to…

Do tego opór różnych bodźców wokół. Ileż rozrywek mamy w porównaniu do innych gatunków. Oczywiście, jesteśmy inni niż inne gatunki. Mimo to jednak jest to tysiące procentów więcej. Wcześniej byłem w sklepie, wielkim markecie i te długie półki wypełnione różnymi, choć tymi samymi produktami, surowcami, które tak bezmyślnie wydzieramy całemu światu. Byłem trzeźwy, ale jakby w transie pod wpływem muzyki. Wszedłem tylko po drożdże, ale alejkami od początku do końca i patrzyłem, co leży na półkach. Wszystko ładnie spakowane w śmieci. Sprzedawane po najróżniejszych cenach, mimo że ich prawdziwa cena to często grosze. Bogactwo i bieda, dziwne skrajności, gdzie większość nie ma nic, a garstka ma pod korek, a przecież wszyscy potrzebujemy ledwie jakieś 2500 kcal dziennie. Nie chcę nikomu zabierać, ani nikomu dawać za darmo, nie w sensie określania gospodarki. To tylko chciwość i głupota w sposobie dystrybucji, system monetarny, postawienie na piedestale pieniądza, który nie przedstawia sobą nic, a zepchnięcie w zapomnienie, że niezbędne są ciepło, jedzenie i miłość, nie pieniądze. A świat ginie, planeta gnije.

No i związki międzyludzkie. Ludzie chcący bić innych za to, że ten inny lubi, kogo chce. Zabieranie wolności ludziom, które przecież nam nic nie daje, tylko inni cierpią. Nie mamy korzyści z ograniczania innym wolności, nie mamy korzyści z trzymania psa w klatce. Tylko pies cierpi. Nie pojmuję chęci krzywdzenia. Wyśmiewanie się zamiast zgody. Nękanie zamiast wspólnej gry, po co, dlaczego miałbym kogoś bić i gnębić? Wszyscy jesteśmy ludźmi, jesteśmy jak bracia, jesteśmy jedną istotą. Kochajcie się do #!$%@? nędzy.

Autentycznie, im więcej ćpam, tym coraz mniej boję się śmierci, a coraz bardziej życia.

#przemyslenia #narkotykizawszespoko
  • 10
Wszyscy jesteśmy ludźmi, jesteśmy jak bracia, jesteśmy jedną istotą. Kochajcie się do #!$%@? nędzy.


@cojaturobietezzajety: Otóż to! Szkoda tylko, że tak długo dochodziłeś do meritumxD

@Cacylsback: Nie zastanawiaj się, nasze życie nie ma sensu poza samą istota doświadczania. Samemu wybierzesz to czego będziesz doświadczać. wszechświat da ci to czego chcesz. Tylko nie zawsze wiesz czego tak naprawdę chcesz
@cojaturobietezzajety: dobre. Moim zdaniem najgorsza jest chciwosc i zachlannosc. Przez to jedni ludzie zabieraja cos drugim i niszcza nature. Nie wiem czy z natury tych ludzi te cechy wynikaja, czy z ich doswiadczen czy z braku rozumu, swiadomosci i refleksji. Sadyzm, odbieranie innym istotom wolnosci i zabijanie, gdzie jest zrodlo tych zachowan, czyzby chodzilo o czerpanie przyjemnosci? Ludzie to najstraszniejsze zwierzeta to pewne. Rownie straszne jest to, ze sa produktem natury,