Wpis z mikrobloga

Komunikacja między Sutrykiem a KOWR odnośnie przekazania terenów pod Zielony Klin na #jagodno #wroclaw jest pełna mocnych argumentów:

S: - dajcie mi ten teren, chce tu duzy park
K: - takie prawo, że nie możemy dać na park
S: - ale ja chce park, dajcie
K: - takie prawo, że nie możemy dać na park
S: - no dajcie na park
K: - takie prawo, że nie możemy dać na park

Ciekawe co zrobi Sutryk:
- podda sie,
- dalej bedzie lekceważył argumenty drugiej strony,
- w końcu zrozumie że parku w takiej formie jaka wymyslil nie moze tam byc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wychwalany - Komunikacja między Sutrykiem a KOWR odnośnie przekazania terenów pod Zie...

źródło: comment_16233195831O0vuU7h5JV55pMsqzQjhY.jpg

Pobierz
  • 12
@Wychwalany: właśnie, że to nie ma być park. Miasto chce przejąć teren pod kątem kultury fizycznej (dziurawe polskie prawo, bo póki co inaczej się nie da) - cała koncepcja jest tak przygotowana (boiska, strefy aktywnego wypoczywania itp).
Tyko KOWR widzi tam jakiś park, bo kilka drzew ma być i "zielony" w nazwie.
Ale mówi się, że dużo w tych przepychankach polityki. Gdyby Sutryk był z PiSu to pewnie już dawno byłoby
za mało zieleni zaprojektowali i


@belie: to też prawda. Te projekty są niemal gołym polem. Jak na tak wielką i drogą działkę to trochę kpina. Chcieli zasiać pole trawą i powiedzieć: tu grajcie w piłę, tu możecie leżeć a tam się przejechać rowerem. Oczywiście chciałbym aby ten klin w jakiejkolwiek formie powstal bo kupilem tam mieszkanie, ale miasto robi sobie żarty z KOWRu
@Wychwalany: tldr? Bo chyba nie do końca rozumie a żywotnie jestem zainteresowany tematem. Z mojej wiedzy wynika że zielony klin południa ma być parkiem ala park Południowy czy Grabiszyński. Coś się zmieniło ? Jaka jest przyczyna a nie przekazania terenów przez KOWR, bo ma być park?
Przecież to jest kpina że miasto rozdając od 10 lat pozwolenia na budowę dla deweloperów dopiero w kwietniu 2021 stara się o przejęcie ziemi.
@Wychwalany: W piśmie powołują się na MPZP, w którym jest właśnie zapis o terenach zielonych. Czyli żeby doszlo do nieodpłatnego przekazania należy zmienić MPZP ? Bo to bezpośrednio z niego wynika taki, nie inny cel. Tak czy siak dzięki za odpowiedź
@OptoTranzystor tak, w mpzp jest teren zielony, plan na zagospodarowanie terenu mówi że to będzie teren zielony z odrobiną sportu na świeżym powietrzu, w dyskusjach mówi się że to będzie park, nazwa wskazuje że to będzie park. Czyli na wszystkie możliwe sposoby Wrocław sygnalizuje że to ma być park, teren zielony. Ale prawo nie przewiduje oddawania terenów pod parki xDD

Niby trwają prace aby zmienić ta ustawę, ale nie znam szczegółów.

Dodatkowo