Wpis z mikrobloga

@kaitek666: Pomyśl o lepszej... hm, smyczy, nie wiem, jak to nazwać... Generalnie te wszystkie smycze i uprzęże dla gadów są imho niezbyt fajne, ale jeśli już bardzo musisz, zafunduj gadzinie coś takiego, jak na załączonej fotce. To, co ma teraz, może za bardzo ściskać narządy wewnętrzne agamy, i to jeszcze w "miękkim" miejscu, gdzie łatwo o uszkodzenie / złamanie żebra ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli gad zacznie
Apaturia - @kaitek666: Pomyśl o lepszej... hm, smyczy, nie wiem, jak to nazwać... Gen...

źródło: comment_1623311498kmOVJkoniZHJSlj94aQHYL.jpg

Pobierz
@Apaturia: w sumie problem rozbija się na dwie części. pierwsza to taka, że na załączonym zdjęciu smycz jej się ściągnęła, bo normalnie ma dwa sznurki, jeden przechodził właśnie przed przednimi łapkami, drugi za, więc miał podobną konstrukcję co pokazałaś na zdjęciu. drugi problem jest faktyczny, bo ta co pokazałaś leży gładko na niej i trzyma się zdecydowanie lepiej. no i taka też została już zamówiona i ma być u mnie lada
@maxwol: niestety, nie jest to najlepszy pomysł. jak na środku łąki to może, z przymknięciem oka, ale np w podwórku zdecydowanie nie, bo nie masz pojęcia czym np. sąsiad popryskał swój teren, albo co tam za randap wysypał. ja się ograniczam do kupowania robali od hodowcy
@kaitek666: Spoko :) Zawsze staram się zwracać uwagę na takie rzeczy, zwłaszcza, że wiele takich błędów nie wynika ze złej woli - po prostu ludzie czasem czegoś nie wiedzą. Pamiętaj, żeby szelek nie mocować za ciasno. Zwróć też uwagę, czy część przylegająca do ciała agamy jest wykonana z czegoś delikatnego i dobrej jakości, a nie z jakiegoś tworzywa, które może np. farbować albo obcierać.

Zasadniczo szelki czy smycze dla gadów nigdy