Wpis z mikrobloga

@jedzczarnekoty Deuter swego czasu był w Full Markecie a i w Millenium Hall chyba w którymś sklepie widziałem, ale ceny to kosmos. Przynajmniej można było przymierzyć.

@JPRW
A jaki masz budżet i jakie wymagania?
Jeśli chodzi o buty to najlepiej Chiruca, Meindl, ew Salewa. Ale to już konkretne kwoty są
Co do plecaków to dobra firma nasz polski Wisport.
Oczywiście adekwatnie do ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@veldrinn: Wiadomo, że w sieci można znaleźć ceny dużo niższe, ale jak mawiał Stanisław Lem: butów się nie da przymierzyć na ekranie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A z zamawianiem z sieci i ewentualnym odsyłaniem to jednak sporo zachodu, jeśli się nie jest zdecydowanym na konkretny produkt.
@JPRW: chiruca odradzam choć są tacy co są zadowoleni. Ewentualnie przymierz salewe i kup w necie taniej jak się da, ale w Rzeszowie też mają mały wybór. Plecak deuter czy gregory i tak tu stacjonarnie nie kupisz, ja zamawiam mierze i odsyłam. Nie wiem jaki budżet, z butów wolałbym celować w scarpę zamiast salewy, wg mnie salewa robi przeciętne buty.
@TheInquisitive4Ever: Właśnie nie mam nic konkretnego na oku jeśli chodzi o buty. Myślałem o Salewie, Scarpie, Salomonie. Chciałbym poprzymierzać i ewentualnie pogadać z kimś kompetentnym w sklepie, bo zamawiać na ślepo np. pięć par z neta, to trochę słabo.
@JPRW: Ja mam jakieś popieprzone stopy i kupienie butów dla mnie nie jest możliwe, każdy mnie obciera i odparza... Celowałbym w scarpę bo robią zajebiste buty, np. kailash trek gtx.
Z salewy mtn trainer mid GTX też kumple polecają.
Zrób obrys stopy na kartce, zmierz linijką, jest opis na taterniku, 8a, na skalniku chyba też jak dobrać rozmiar i weź dwa numery. Nie wiem ile chodzisz i gdzie, chiruki cares 52
@JPRW: pytanie do czego Ci to potrzebne te buty. W Salewie w Rzeszowie kierownik to jest jakiś #!$%@? co biega po górach, jest przewodnikiem i też w góry wysokie jeździł i mocno siedzi w temacie sprzętu bo kilka razy z nim gadałem przy okazji zakupów. Mi dobrze doradzał pod kątem sprzętu zimowo narciarskiego. Do tego on chyba z marszu robi wszystkim 20% zniżki od cen które są w sieci.

Padła propozycja
@JPRW: to tak jeszcze w temacie butów - ja od lat mam Chiruca, ale niestety ostatni model uciska mnie w kostce i przy dłuższych wycieczkach nie jest rewelacyjnie. Do tego nie mają podgumowanych nosków i są zmasakrowane po tatrzańskich skałach. Nie wiem jakie buty kupie następne, ciężki temat - byłem w Salewie w Rzeszowie ale mam wrażenie że oni są nastawieni na klienta który chce kupić ładne, kolorowe buty za tysiąc
@Wyszynkowski: Myślę nad zakupem jakichś porządnych niskich butów docelowo w Tatry. Do tej pory łaziłem głównie w wysokich, ale czas chyba iść z trendami.

@jedzczarnekoty: Mieszkałem w Krakowie, ale ostatnio rzadko tam bywam. No i jasne, że tam więcej specjalistycznych sklepów. Ale jak wróciłeś nad zabitą dechami podkarpacką prowincję, to sobie pomyślałem, że w dynamicznie rozwijającej się stolycy województwa na pewno coś znajdę ( ͡° ͜ʖ ͡°
@JPRW: Ja tam polecę przymierzyć kilka(naście) par i wziąć najwygodniejsze. Rok temu bardzo chciałem kupić Hokki, ale 5 modeli i każdy mi nie pasował. Kilka innych przymierzyłem i Brooks jak szyty na stopę. No i nie miałem wyjścia.