Wpis z mikrobloga

Zrobiłem przed chwilą przy użyciu naszej zajebistej komunikacji miejskiej trasę w obrębie miasta, którą wczoraj przejechałem o podobnej godzinie autem w 20 minut. Ile czasu mi to zajęło?

Uwaga... 1 godzina 20 minut, 4x dłużej.

Ale za to bez klimy przy niemal 30 stopniach na zewnątrz xD A koszt porównywalny z zużytym paliwem w sytuacji, gdy w aucie znajduje się tylko kierowca.
I niech mi ktoś próbuje wmówić że auto w tym mieście jest zbędne i to, że ktoś jedzie gdzieś autem to jego fanaberia, bo KMK jest szybciej.
#krakow
Pobierz
źródło: comment_1623252434dZttQ5QqDkrZ5fHOGejtns.jpg
  • 42
@goferek: fair enough, ale porównanie z dupy xd bo masz 2x dłuższy odległościowo objazd autostradą vs stare, wąskie aleje i armii krajowej, która obecnie ma jakieś 3 remonty w okolicy xd

to tak jakbym ci porównał przejazd tramwajem z zabłocia na jakąś randomową ulicę przy rynku, wliczając w to szukanie miejsca parkingowego i jego cenę, a później się spuszczał że tramwajem taniej i szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°
@goferek:

budynek tuż obok przystanku szybkiego tramwaju -> ścisłe centrum gdzie nie da się normalnie wjechać

No ja mieszkam w centrum i tak, wsiadam w pod domem i wysiadam 4 przystanki dalej 15min później. Prędkości nie są oszałamiające, ale jak nie jedziesz z pętli zawijasem tylko po centrum to to ślimactwo nie jest aż tragiczne, a jednak ma też swoje zalety jak nieparkowanie i wracanie po alkoholu.
@BrzydalGruby: xd podałeś przecież praktycznie identyczną trasę jak op xD obecnie mamy googla wskazują taki sam objazd - najszybciej A4.

zawsze podają jako przykład jakieś nierealne i mało życiowe trasy


@goferek: nie wiem, może mamy inne priorytety, ale ja, jako pracujący student, pracę (ul długa) i uczelnie (politechnika) mam w obrębie alei, owszem, obecnie jest tryb zdalny, ale w normalnych warunkach taką trasę pokonuję kilka razy dziennie (mieszkanie - podgórze,
zawsze podają jako przykład jakieś nierealne i mało życiowe trasy


w ogóle ten argument jest absurdalny, bo oboje teraz podaliście mi trasy z obrzeża miasta z jednej strony do obrzeża miasta z drugiej strony xD na ruczaju kilka razy byłem (eleganckie połączenie 52), ale na balickiej to mi się chyba nie zdarzyło xd a na zabłociu czy na dworcu to podejrzewam że byliście
@goferek: no spoko, są trasy gdzie lepiej dotrzeć autem, są takie, gdzie lepiej zbiorkomem, a wpis brzmi jakbyś odkrywał uniwersalną prawdę o całości MPK. Połączenia północ-południe czy np. północny zachód-północny wschód u nas leżą i kwiczą, no ale co by nie mówić, coś się w temacie w końcu (szkoda, że tak z ~20 lat za późno) dzieje. Z drugiej strony zawsze można wyciągnąć przykład dojazdu klimatyzowanym tramwajem, mając blisko na przystanek,