Wpis z mikrobloga

Koniec końców ćwierćfinał to nie jest zły wynik, jakieś punkty zostaną po październiku i można się przygotować na trawe teraz. Niestety turniej był średni w wykonaniu Igi, od początku grała dość niepewnie i było wiadome, że trzeba się poprawić na lepszą rywalkę, no nie udało się, to nie koniec świata i jeszcze wiele takich ćwierćfinałow Iga zagra i wygra.
#tenis
  • 10
@Maraschino: zobaczymy jak to się rozwinie, to wszystko wybory Igi i jej kariera. Na Wimbledon za bardzo bym się nie napalał, brak serwisu i tak tragiczny forehand (gdy jest nałożona presja) raczej przekreślają szanse na jakiś lepszy wynik.
@therichguy: Przede wszystkim Wimbledon to zupełnie inny styl gry. Forehand może nie jest tragiczny, ale jest pod jedną nawierzchnie. Coś jak forehand Nadala z początków jego kariery.
No i serwis, który jest jednym z kluczowych elementów gry na trawie, a który u Świątek wypada chyba najgorzej ze wszystkich aspektów.
Jej wybory, ale szkoda by było aby przez przeciętnych trenerów nie wykorzystała potencjału jaki ma. Ten sam błąd popełniła Radwańska i oby
@Maraschino: mi się wydaje, że ona ten forehand gra tylko ramieniem przez co potrzebuje wiecej czasu niż by grała go nadgarstkiem. Gdy ktoś dociska to widzimy proste błędy bo Iga nie ma czasu zrobić pełnego ruchu rakietą. To samo dzisiaj było na odbiorze, widziałeś by Sakkari grała do backhandu Igi? nie, cały czas celowała w forehand i dobrze celowała bo Iga nie mogła nawet odebrać na tyle dobrze by być w
@therichguy: Ja się na damskim tenisie aż tak nie znam, ale generalnie mi się wydaje, że większość kobiet gra bardziej stawami z naciskiem na ramię i łokieć, bo nie są w stanie wygenerować takiej siły z zamachu jak faceci.

Przyznam, że na jej ruch nadgarstkiem nie zwróciłem uwagi i po tym co napisałeś przejrzałem w zwolnionym tempie powtórkę dzisiejszego meczu i rzeczywiście wygląda trochę tak to wygląda jak piszesz.

Generalnie Świątek
@Maraschino: też nigdy nie byłem fanem western-grip. No cóż mam nadzieję, że ogarną to wszystko w czym jest problem bo to już kolejny mecz gdzie Iga wychodzi wypompowana, nieprzygotowana taktycznie, serwis leży i pełno błędów. Narazie nie ma co narzekać, dwa turnieje wygrane, ćwierćfinał szlema to też nie jest zły wynik.
@therichguy: Oczywiście, jeszcze sporo kariery przed nią i nie ma co narzekać na ćwierćfinał, bo to też niezły rezultat.
Niemniej jednak uważam (co już tu pisałem chyba), że zeszłoroczny triumf we French Open to bardziej 60% szczęścia i 40% dobrej gry jakby tak rozłożyć ten sukces na czynnik pierwsze, którego odmówić jej oczywiście nie można.

No zobaczymy co będzie dalej. Na Wimbledonie zależy jak się ułoży drabinka, ale jakbym miał obstawiać
@Maraschino: cieszyłbym się jakby chociaż te dwa mecze tam wygrała, no zobaczymy... co do zeszłegorocznego triumfu to nie przesadzałbym aż tak z tym szczęściem, grała znakomicie, niestety w tym roku pomimo dobrych wyników to bez błysku jeśli chodzi o gre i tak naprawdę bez żadnych cennych zwycięstw oprócz tego z Svitoliną bo o Pliskovej nie ma co gadać