Wpis z mikrobloga

Mam takie podstawowe pytanie. Na takich światłach jak na zdjęciu kiedy mogę jeździć w naszym kraju zgodnie z prawem? Bo znajduje sprzeczne informacje, jedni piszą, że od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości, a inni że w ogóle nie powonieniem (tylko na światłach mijania) chyba, że po poboczu albo drodze osiedlowej wewnętrznej. To są światła pozycyjne czy do jazdy dziennej?

#przepisydrogowe #samochody #swiatla
Juzbrig - Mam takie podstawowe pytanie. Na takich światłach jak na zdjęciu kiedy mogę...

źródło: comment_1623184140KkvPkzWTLE2pBXOFiMlh8G.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Juzbrig: według oznaczenia to pozycyjne, ale co to za auto i skąd? Nie ma tam opcji włączenia dziennych? U mnie takie światła robią za dzienne i pozycyjne - w tym drugim przypadku są trochę przygaszone. Przygaszają się także po włączeniu przeciwmgielnych.
  • Odpowiedz
@koostosh: @Juzbrig:
Jeśli auto ma DRL to nie musi mieć pozycyjnych, bo te pierwsze przejmują ich rolę. Jeżeli możesz je wyłączyć to są to pozycyjne, jak włączają się same wraz zapłonem i nie ma możliwości ich wyłączenia to DRL.
  • Odpowiedz
@Juzbrig Jezeli to dzienne to będą się świecić bez pozycyjnych tylnych, będą się świecić w pozycji 0 lub AUTO lub tej i tej. Jeżeli to pozycyjne to będą się świecić w pozycji pomiędzy 0 a mijania, o jeden klik przed mijania i razem z pozycjami tylnymi.
  • Odpowiedz