Wpis z mikrobloga

  • 0
#fotowoltaika Mirki mam mieć instalacje wschód zachód moc 6KW falownik 5.5. Czy mogę założyć tylko 8 paneli na jedną stronę a 2 stronę (również 8 paneli) dołożyć za rok lub dwa.
Zdania ekspertów (sprzedawców) są podzielone.
Będzie to działać dobrze?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 5
@jaca_66 nie bój nic. Matematyka to moja "mocna strona" i umiem liczyć by wyjść na swoje.
Pogadajmy na temat pytania.
  • Odpowiedz
@3RRR: Czaje, pytam z ciekawości bo u nas na wiosce co chwilę chodzą ludzie z chęcią sprzedaży fotowoltaiki i kojarzy mi się już to z tym jak dawniej chodzili i sprzedawali garnki czy pościele, stąd się zastanawiam o co w tym chodzi do końca
  • Odpowiedz
@3RRR: Jeżeli falownik będzie działał przy napięciu z takiej ilości paneli to wszystko będzie ok. Ja mam instalację wschód - zachód(z przesunięciem 20 stopni) i przez rok miałem panele tylko po stronie wschodniej. Falownik mam 5 kW("przeciążenie" do 5,5 kW), a paneli mam obecnie 6,82 kWp. W bardzo niewielu sytuacjach(duże nasłonecznienie i bardzo zimno) dałoby powyżej tych 5,5 kW. Gdy świeci od rana do wieczora to panele na dachu nie
  • Odpowiedz
@jaca_66: chodzi o to że to dobry biznes bo duże marże, no i połowa ludzi to potencjalni klienci. Ale spokojnie, jeszcze pół roku w miarę normalnej sprzedaży i potem to będą to naprawdę garnki i pościele bo będzie trzeba dobrze poszukać osoby która się na to zdecyduje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mirkomil zakładam że jest wystarczające skoro docelowo ma być 2x8 a przecież razem wschód i zachód raczej nie będzie działał (no chwilę w poludni to pewnie tak).

@endrju_pl nie mam praktycznie wcale dachu na południe dlatego tylko taka instalacja wchodzi w grę. Dzięki za potwierdzenie że u Ciebie to działało :)
  • Odpowiedz