Wpis z mikrobloga

witam. proszę o poradę. mam podpisaną umowę najmu mieszkania na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. chcę się wyprowadzić za miesiąc, wszystkie opłaty mam uregulowane. Po kontakcie z właścicielem spotkałem się z jego bólem dupy że mu się źródło dochodu urwie.

Przed podpisaniem umowy, umówiliśmy się że kaucja którą zapłaciłem jest zapłatą za ostatni miesiąc zamieszkania. Właściciel teraz chce żebym mu zapłacił dodatkowe 800 zł, które mi odda po oddaniu kluczy do mieszkania jeżeli wszystko będzie w porządku. a ja mu #!$%@? nie ufam i coś czuję że chce mnie zrobić w #!$%@?. Gadał coś że musi sprawdzić liczniki czy wszystko okej i wgl - ale ja mam rachunki opłacone miesiąc do przodu i dobrze o tym wie, kręci #!$%@?.
Co teraz powinienem zrobić? Jak rozwiązać umowę? Mam wrażenie że właściciel specjalnie nie chce się ze mną spotkać, i odwleka wszystko w czasie. Czy wypowiedzenie mogę wysłać pocztą i czy w takiej formie będzie ważne? Czy muszę pisać powód wypowiedzenia w umowie na czas nieokreślony? i czy takie wypowiedzenie musi podpisać właściciel?

Z góry dzięki

#prawo #poradyprawne #pomocprawna #wynajem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@perla12: nagła dopłata kaucji to jakiś śmiech na sali.

Ustne ustalenia są równie ważne, szczególnie sprzed podpisania umowy. Choć najlepiej żebyście mieli na piśmie kwestie na co przeznaczyć kaucję.

Kwestie kaucji i sposobu jej rozliczenia znajdziesz w ustawie o ochronie praw lokatorów (zakładam że nie jest to najem
  • Odpowiedz
st określona jako krotność czynszu (np. "kaucja w wysokości 1-mieisecznego czynszu)"?


@staryhaliny: dzięki za pomoc. Tydzień temu minął rok jak wynajmuję. Kaucja wynosi dokładnie wartość miesiąca czynszu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@perla12: no to jeśli czynsz był waloryzowany (podnoszony), to zwracam uwagę, że kaucja ma zostać zwrócona również w wysokości zwaloryzowanego czynszu:

Art. 6 ustawy o ochr. pr. lok.

2. Kaucja podlega zwrotowi w ciągu miesiąca od dnia opróżnienia lokalu lub nabycia jego własności przez najemcę, po potrąceniu należności wynajmującego z
tytułu
  • Odpowiedz