Wpis z mikrobloga

Mireczki z #budowa #budowlanka #budownictwo oraz #odszkodowanie #polisa mam prośbę. Babeczka z góry zalała mi mieszkanie. Zgłosiłem sprawę do ubezpieczyciela i ten uznał, że sufit wystarczy tylko pomalować (na dodatek tylko jedna warstwą xd). Pierwotnie uważam, że sufit podwieszany to i w tym momencie na pewno płyta karto-gips straciła swoje właściwości - ale to też nie podlega wymianie ich zdaniem. Najlepsze jest to, że mam zdjęcia przed i po zalaniu. Uważają, że pęknięcia łączeń płyt też wystarczy tylko zamalować (gips zaczął kruszeć po nasiąknięciu wodą a potem wyschnięciu).
Teraz domagają się kosztorysu, bo powiedziałem, że nie zgadzam się na taką śmieszną kwotę jaką zaproponowali - i nie uwzględnili części robót.
Czy jest ktoś w stanie zrobić mi kosztorys na podstawie zdjęcia? Ewentualnie zweryfikować koszt naprawy osoby prywatnej i machnąć pieczątkę pod tym?
  • 14
  • Odpowiedz
@Baarteek: Dziwna akcja, u mnie była podobna sytuacja i zgłosiłam, że mi nie pasuje kwota wyceny - wycena robiona przez internet. Przyszła babka, porobiła zdjęcia i robili nową wycenę, nie musiałam sama robić kosztorysów ( _)
  • Odpowiedz
@pannakota: No właśnie ja napisałem im, że to chore. Poza tym napisałem, że domagam się tylko 150zł więcej - uwzględniając materiał, nowe gipsowanie łączeń i drugie malowanie. Uznali, że wymagają kosztorysu przez firmę (ja im to tylko tak rozpisałem, co powiedział mi facet, który mi może to zrobić). Swoją drogą to śmieszne, bo robota jest czasochłonna - wyczyścić, zagruntować, poczekać aż wyschnie, potem zagipsować, znowu czekać, zetrzeć, zagruntować, czekać, malować itp.
  • Odpowiedz
@opk20: Ja sobie policzyłem ale oni domagają się kosztorysu przez firmę. Ja z wymianą płyt, bo uznałem, że ona będzie konieczna wyliczyłem to na 950zł. Oni mi dali 500 ( ͡ ͜ʖ ͡) Swoją drogą, nie zgodziłem się na tę kwotę a i tak mi ją przesłali i jest statut - "sprawa zakończona".
  • Odpowiedz
@opk20: Jak mi wyliczyli 500zł to już nie chce mi się kłócić to mówię, niech dorzucą te 150zł i sprawa zakończona to wymyślają z tą wyceną. Tylko ja już nie mam ochoty im odpuścić, bo mnie kompletnie zlali.
  • Odpowiedz
@Baarteek: no to za 500 zł niech gość przyjdzie z ubezpieczalni i sam to robi razem z materiałami. Niech ci jakaś firma w takim razie wyceni bo to napewno nie jest 500zl
  • Odpowiedz
@opk20: @Popularny_mis: właśnie dlatego piszę, bo sam jestem większość w stanie zrobić, ale zajmie to czas. Pracuję 200km od miejsca gdzie mam to mieszkanie, więc nawet nie jestem w stanie wziąć jakiejś firmy, żeby to wyceniła. Może tutaj ktoś prowadzi firmę i klepnie pieczątkę pod moją wyceną ;)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Baarteek: przecież to ich standardowe podejście. Jak z autem. Oni 3000, ASO 30000, leci faktura i płacą ASO wg fv. Bierzesz firmę budowlaną, wyceniają na 5000 robociznę i usuwanie odpadów. Etc. I koniec.
  • Odpowiedz