Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skąd bierze się pytanie "Czy jestem za stary na X"? Chyba wpadłem w tę pułapkę i chciałbym to z kimś przedyskutować.

Ogólnie mam 25 lat, mieszkam jeszcze z rodzicami i pracuje odkładając pieniądze. Zaplanowałem sobie zrobienie pewnej certyfikacji z dziedziny it security. Kiedy uzyskam certyfikat będę miał 26 lat i w sumie stwierdzam, że to trochę późno. Na wykopie czytam, że ludzie w tym wieku zarabiają w IT bardzo dużo, stać ich na mieszkanie samemu, bo w moim wieku mają 5-6 lat doświadczenia. Przez to myślenie wpadam w dużą prokrastynacje, bo człowiekowi odechciewa się wszystkiego. Jak temu zaradzić? Naprawdę nie wiem skąd wzięło się u mnie przekonanie, że kiedy ma się 26 lat powinno mieć się już jakiś plan życiowy, kiedy ja tak naprawdę będę zaczynał kariere? Czy to wpływ social mediów?

Po prostu zaczynam czuć jakąś presje, że już dawno powinienem mieć nakreśloną ścieżke kariery a nie dopiero ją zaczynać kiedy będę mieć 26 lat.

#motywacja #studia #studbaza #psychologia #pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60bcc555f770ef000bed5226
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Olej to miras. Ja dopiero w tym roku (kiedy mi stuknie 22) doszedłem do wniosku co chce w życiu robić, a i tak dopóki tego nie spróbuję, nie będę tego pewny w 100% XD Jesteś jeszcze młody, masz sporo czasu na obranie swojej drogi. Nie ma sensu siedzieć w czymś na siłę.
@AnonimoweMirkoWyznania miras, ja mam lvl 28 i też parę lat temu myślałem, że jak nie mam w wieku 25 lat ustalonej drogi życia, kariery itp, to przegrałem życie.
Powiem tak, to wszystko było pod wpływem otoczenia. Wszyscy mówili, że w tym wieku to już...(tu wstaw stereotypowe życie Janusza/Grażyny).
Teraz wiem, że to nieprawda. Ja sobie teraz kończę studia magisterskie. I ogólnie tbw na to, że inni w tym wieku coś tam mają,