Wpis z mikrobloga

Jak wyglada podejscie politykow do tej ustawy? Nie ogladam zbyt czesto telewizji oraz nie czytam mainstrimowych njusow. Z mojego pkt widzenia wyglada to troche tak, ze wszyscy punktujacy te idiotyczna inicjatywe maja mylne przeswiadczenie, ze zaraz zostanie wycofana, bo nikt nie potrafi jej obronic. Jak w takim razie obronic skladki emerytalne, ktore poprzez smierc przed odpowiednim wiekiem upowazniajacym do emerytury przepadaja? Ktos jest w stanie to obronic? Ustawa dziala? Pewnie, ze tak. Niestety zyjemy w chorym swiecie, a ten podatek idealnie bedzie do nich pasowal. I - jezeli wejdzie mimo chyba w miare duzego sprzeciwu- wszyscy zwolennicy demokracji powinni zastanowic sie nad jej K---A sensem.
#kanalsportowy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1NieZnamSie2:

Jak w takim razie obronic skladki emerytalne, ktore poprzez smierc przed odpowiednim wiekiem upowazniajacym do emerytury przepadaja?


A co to ma wspólnego? Skladki emerytalne to ubezpieczenie i placisz teraz zeby na starosc miec kase. Mozesz umrzec przed emerytura ale mozesz tez dozyc 100 lat i bardzo na tym skorzystac. Ustawa o artystach powoduje ze kasjerka z biedronki utrzymuje Beate Kozidrak.
  • Odpowiedz
@mackbig: @mackbig: @mackbig: ja wiem co powoduje ta ustawa i zgadzam sie z Toba - nie zmienia to faktu, ze otaczaja nas absurdy ktorych nikt nie jest w stanie obronic, a mimo tego istnieja. Chodzi mi o to, ze internet wie swoje bo temat goracy, a ustawa przejdzie po cichu tak, ze wiekszosc nie bedzie miala swiadomosci. Kasjerka utrzymujaca Beate - jasne, ze sie zgadzam. Co
  • Odpowiedz
@mackbig: bardzo na tym skorzystac? odkladajac samemu na konto i w razie smierci przekazac je komus innemu - myalisz, ze uzbieraloby sie teho mniej? Masz dane jaki procent ludzi przekroczylo w wyplacie swoje wplaty z przeszlosci? Wydaje mi sie, ze to jakis maly procent.
  • Odpowiedz
@1NieZnamSie2: w ogole korzystajac z tego argumentu na zywo z artystami zostalbys sromotnie zaorany, bo ARTYSTKA powiedzialaby, ze ze swoich podatkow rowniez utrzymuje mnostwo wyplat dla takiej kasjerki jak np 500 plus, a sama nie posiada dzieci lub zasilki czy tez mityngi alkoholowe, a sama pracuje i nie pije. Zlozony temat, ktory jest niepotrzebny, bo kolejne dojenie obywateli w tym momencie nie ma sensu. I wiecie co? I nic to
  • Odpowiedz