Wpis z mikrobloga

@MarcelFerry: Wystarczy dobrze znać tajniki języka w którym programujesz, a uczenie się frameworków przestaje mieć sens gdyż jesteś je w stanie ogarnąć w 3 dni podczas pisania projektu.
  • Odpowiedz
@MarcelFerry: Może i nie mówiłeś, ale niestety tak to wygląda - ludzie po godzinach uczą się frameworków, bo myślą, że to coś im da, to że zrobisz todo listę w jakiś frameworku webowym kompletnie nic nie daje, jeżeli potem nie używasz go na co dzień. Po czasie po prostu zapomnisz jak się go używa.
  • Odpowiedz
@MarcelFerry: Wydaje mi się, że jest też problem z ilością materiałów do nauki dla osób, które już pracują parę lat. Wchodzisz na takie medium i co drugi artykuł o tym samym pisany na o-------l, anulowałem tam subskrypcję, bo szkoda czasu na taki śmietnik.
  • Odpowiedz
@PanMaglev: w Polsce są 2 drogi rozwoju:
- jakąkolwiek inną niezwiązana z IT gdzie jebiesz na Janusza za ochłapy
- programowanie - godne pieniądze, godne warunki.

Dziwię się że tak mało ludzi w Polsce idzie w tym kierunku ale powoli zaczynamy się budzić
  • Odpowiedz
@korporacion: no ale nie każdy się nadaje do programowania. Dla mnie html i css to żmudne kombinowanie i szukanie błędów. Znudził mnie sam wstęp do JS xd

Najgorsze, że graficy typu print/animacje/3d/ilustratorzy często dostają nawet minimalną, a wymagania firmy mają często kosmiczne. Na olx wczoraj znalazłem ofertę pracy w gdańsku dla grafika, który ma umieć pakiet adobe i affinity + środowisko mac + BYĆ KREATYWNYM za 4-5k BRUTTO. Gdzie zapyziałą
  • Odpowiedz
@PanMaglev: to nie bootcampy są problemem tylko ludzie. Każdy rozsądny człowiek wie, że po bootcampie niewiele umie i rozumie, że przez jakiś czas będzie zarabiał te 3-4k, a nie od razu 40k. Brakuje ludziom pokory. Jak ktoś ma łeb i czuje temat, to bootcamp da mu fajne podstawy do dalszej nauki.
  • Odpowiedz
@korporacion:

ale trzeba znać język obcy. Nie każdy jest zdolny się tego nauczyć a programować nauczysz nawet małpę jak mówi przysłowie

No tak nauka języków to jest rocket science w porównaniu do programowania XDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PanMaglev: Przejść to se ci bootcampowicxe mogą z Żabki do Amazona. Jak ktoś nie idzie tam z pasji i nie poświęci wielu lat na naukę to do c---a przejdzie, a nie do IT.

@gilson: Zabawne to wasze boldupienie o popularność kursów na przystosowanie do Klepacza kodu co zmniejsza pensje miernot co jedynie przez małą podaż dużo zarabiali.
Nagle okazuje się, że taki Klepacz robi to samo co wy za 1/3 kasy.

Ja tam uważam, że dobrze, że ludzie się przebranzowuja na popularne i przyszłościowe IT zamiast robić w maloprzydatnych zawodach które za kilka lat
  • Odpowiedz