Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MarcelFerry: no właśnie też mi się trochę wydaje, że w tej branży studia nie determinują do końca kto co wnosi. U mnie w pracy był jeden chłopak po studiach, który ewidentnie poszedł na ten kierunek dla kasy i się tak strasznie męczył, że o matko... Ciągle porównywanie się z kolegami z roku itd, mierzenie sobie "penisów", bo ten już ma te stanowisko a tamten zarabia 2 razy więcej. Wiadomo, że
  • Odpowiedz
@PanMaglev: No i zajebiście. Będzie więcej tanich programistów. Sam bym zlecił nie jeden pomysł jaki mam w głowie do realizacji aczkolwiek trochę siana mi szkoda, bo jednak nawet taki klepacz frontu UI kasuje po kilkanaście tyś. A to żaden rocket science wbrew pozorom. Jak juz człowiek ogarnie co i jak, to robota taka sama jak układanie płytek w łazience.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Bumelante: największy klasyk, Java. Ale teraz idę w kierunku full stacka. A ogólnie jestem otwarta na zmiany w innych kierunkach/językach. Po prostu testuje co mi się najbardziej podoba i w tę stronę ostatecznie pójdę. Podchodzę do tego tak, że chce się uczyć i nie przywiązuje się do jednego języka. Nie tak, że dostałam pracę to już fajrant i dawać hajs ;)
@Sheppard28: jak człowiek ma depresję to nie
  • Odpowiedz
A potem siada jakiś gówniarz 22 latek pasjonat z nimi do projektu i się załamuje, że wszystko musi po nich poprawiać i że nie ogarniają nic poza tym co się nauczyli na uczelni xD

albo przyjdzie taki 35 latek co sam się wyuczył i wskoczył po roku na poziom tamtych ludzi po dobrych szkołach xD leżę zawsze jak to widzę


@MarcelFerry: Noo, ciekawe jaki te świeżaki będą miały mindset, jak
  • Odpowiedz
@TransactionReaper: Skoro mam dostać g---o, to po co mam za nie płacić. Jak się polaczki nauczą kodzić za 4000 brutto, to sobie wezmę polaczka i będę go opieprzał po polsku. Przynajmniej mentalność nie będzie mi obca.
  • Odpowiedz
Chciałem powiedzieć, że zainteresowanie tematem i pasja są ważniejsze od formalnego wykształcenia/wieku/dotychczasowej ścieżki kariery, bo potem masz absolwentów, którzy mają magistra i dla nich nauka się już skończyła - 8h dziennie w pracy i koniec. Takie osoby po czasie zostają w tyle.


@MarcelFerry: No to Ty nie zrozumiałeś. To właśnie świeżaki mają najwięcej "pasji" bo mają $$$ w oczach. I będą chętnie siedzieć po godzinach bo myślą, że jak im
  • Odpowiedz
Może kwestia tego, że takich ludzi nie poznałeś, ale polecam poznać! Super się z takimi pracuje. Jak coś musisz w pracy dopytać to też Cię nie opieprzą z góry na dół, jak śmiesz im głowę zawracać.


@MarcelFerry: To akurat kwestia charakteru a nie "pasji" do kodowania. Nie ma tutaj żadnego znaczenia czy ktoś jest doswiadczony czy nie. Czy siedzi po godzinach czy nie. Buc będzie bucem a pomocny człowiek będzie pomocny.

Mam/Miałem w pracy ludzi, którzy budują sobie inteligentne domy albo robią programy co im ułatwiają życie lub piszą gry, w które potem gramy na
  • Odpowiedz