Wpis z mikrobloga

Hej Mikroby, potrzebuje szybko renderować projekty z after effectsa i/lub encodować materiały video. Mam trochę komputerów które stoją luzem, mają dwurdzeniowe procki, trochę ramu, itp. Czy mógłbym (i czy wiecie jak) spiąć je w jakiś jeden klaster/chmurę obliczeniową która będzie mogła renderować/encodować szybciej? (BTW, mam też sporego switcha którym mogę spiąć sieć)

#komputery #sieci #rendering #render #video
  • 12
@SpiderFYM: tak tylko weź pod uwagę że mam ponad 20 dobrych, działających pctów które się kurzą i zero kart graficznych które mogą mi pomóc w renderze, oraz bardzo okrojony budżet :/
@SpiderFYM: no to co ja mam zrobić z tymi komputerami, z chęcią bym je zaadaptował do czegoś. A i jeszcze jedno, no a jednak gdybym chciał się bawić w takie coś to jakie to wg ciebie powinny być komputery oraz nakieruj mnie na to co powinienem z nimi zrobić?
: no to co ja mam zrobić z tymi komputerami, z chęcią bym je zaadaptował do czegoś


@piowit: to zrób ten klaster po prostu dla zabawy, a potem odpal na nim to, czego potrzebujesz. Nawet jeśli będzie działać powoli, to przynajmniej dowiesz się czegoś o klastrach.
@piowit: nie miałem z tym najmniejszej styczności. Sieć umiem zrobić, ale obliczenia równoległe to nie moja działka. Niemniej jednak bardzo docenię, jeśli powstanie tutaj tag klasterzpiowitem, w którym będziesz opisywał swoje zmagania :)