Wpis z mikrobloga

Czy ze mną jest coś nie tak bo praktycznie już nie widzę rozwoju grafiki.Wymagania ciągle rosną ale od jakiś dobrych kilku lat nie widzę tych różnic.Taka Forza Horizon 3 ma już 5 lat i gdyby ktoś mi powiedział że ta gra wyszła w tym roku to bym uwierzył.Wiedźmin też już ma dobre kilka i również.Bf V to dla mnie szczyt jeśli chodzi o realistyczną grafikę i nie grałem w nic co wygląda ładniej jeśli chodzi o rzeczywistość. Posiadam naprawdę dobry tv Sony Bravia KD-55XH9005, podłączonego pod to series Xa, dobrego kompa i chyba jedyna next-genowa gra to Mortal Kombat 11 gdzie faktycznie grafika jest świetna i cieszy oko ale tam to widać że twórcy olali całkowicie realizm
#gry #konsole #grafika #pcmasterrace #xbox
  • 8
@Plecakowicz: W3 faktycznie dobrze wygląda, zresztą w sumie na ultra jest ciągle wymagającą grą, szczególnie w wyższych rozdzielczościach i biorąc pod uwagę, że najnowsza generacja kart jest w komputerach jakichś promili graczy. Tyle, że ja po niedawnym graniu w W3 przerzuciłem się na RDR2 i jednak różnicę widać.
@Plecakowicz: Odpal demo z Unreal Engine 5 i porównaj z Gears of War 4 albo innym Uncharted 4 - widać nextgenowość.
Przez covida jest niezłe opóźnienie w produkcji i wydawnictwie gier na obecną generację, stąd też nie widać takiego skoku jak przed kilkoma laty.
@Plecakowicz poczekaj 2 lata, a zobaczysz różnice. Zazwyczaj po 3 latach od premiery konsol pojawiają się gry, które są pełnoprawnymi, next genowymi produkcjami i tak jest też w tym wypadku
Istotna sprawa to pewnie jeszcze te wszystkie DLSSy, które dopiero co zaczną raczkować, a będą pełnić istotną rolę w tej generacji i pozwolą na więcej przez odciążenie podzespołów
@Plecakowicz: mam tak samo. Ostatni chyba taki porządny skok w grafice był przy pierwszym Crysis. Grafika co prawda stale się poprawia, ale nie ma takiego dużego przeskoku jak wtedy. Nawet jak coś świetnie wygląda na trailerach to później na premierę jest już downgrade.
UE5 ze swoją technologią Nanite może coś tutaj zmienić, ale dopóki nie zobaczę gry (a nie tech dema) to powstrzymam się od przesadnego optymizmu.
@Slimshader: widać, ale nie o to mi chodzi, bo równie dobrze można porównać najnowszego COD'a do pierwszej części. Chodzi mi o to, że w momencie odpalenia FC5 nie czujesz przeskoku względem FC3. Jak po odpaleniu FC5 wrócisz do FC3 to dopiero sobie zdasz sprawę z różnicy. I to samo jest w momencie premiery - widzisz trailery, screeny itd. - nie czujesz takiego efektu wow jak przy Crysisie.
@LoneRanger no jak nie czujesz? Co ty gadasz? Wielkosc mapy. Efekty pogodowe. Gra swiatel i cieni. Wybuchy i plynnosc akcji. Roznica widoczna golym okiem

Crysis to byl ogolnie powtep we wszystkim i twraz ciezko bedzie tskie cos uzyskac. Chyba ze mowimy o grze w 8k i 200klatek. To pewnie bedzie robilo wrazenie