Wpis z mikrobloga

uszanowanko drogie Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam na oku ciekawie wyglądające autko, a dokładniej cesję leasingu operacyjnego tego auta. Ja jestem VATowcem na #jdg, a aktualny kierowca nie jest VATowcem (ma auto na swoją firmę).

- w jaki sposób księguje się odstępne za cesję leasingu? Mówimy tutaj o kwocie 20 tys. zł brutto na fakturze ZW. Czy to musi być jakoś amortyzowane?
- czy po wykupie auta mogę je zarejestrować na siebie oraz żonę? Czy mogę używać wtedy do celów i prywatnych i służbowych (tzn. rozliczać paliwo z połową VATu, itp.)?
- czy jak ktoś ma 5 rat leasingu, a robi cesję to nie jest to ciut podejrzane? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a może jest to normalna praktyka?

Normalnie bym spytał mojej księgowej, ale jest ona na urlopie ()

Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

#ksiegowosc #leasing #cesja #b2b
  • 2
  • Odpowiedz
cesję leasingu


@SuperStefan: wg.mnie jednorazowo w koszty.

po wykupie auta mogę je zarejestrować na siebie ....

Hmm
Tak, na siebie, żonę możesz odpuścić, ponieważ to i tak jej własność, ale jeden papier przy rejestracji mniej.

, a robi cesję to nie jest to ciut podejrzane


Może biznes nie wypalił .... Trzeba zbadać sprawę, niech złoży zeznania ;)
  • Odpowiedz
@SuperStefan: Co do cesji to jak napisał @kuncfot główny księgowy wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do tego, że cesja po 5 ratach - powszechna praktyka. Generalnie ludzie upatrzyli biznes w braniu aut w leasing i robieniu odstępnego ze względu na rosnące ceny aut. Rok temu jak zamówiłeś Mustanga w marcu z odbiorem na wrzesień, to w sierpniu mogłeś sprzedać rezerwację za 25k ( ͡º
  • Odpowiedz