Wpis z mikrobloga

#rasizm #murzyn #usa #blacklivesmatter #niewolnictwo

Koleżanka z Ameryki wrzuciła niedawno post o BLM, więc napisałem jej że w Europie nie mamy tego typu problemów ponieważ nigdy nie mieliśmy niewolnictwa murzynów. A ta wypaliła, że to murzyli zapoczątkowali niewolnictwo murzynów w USA, to oni głównie sprowadzali do Ameryki swych "braci". Czy ktoś czytał coś więcej na ten temat i może potwierdzić? BO powiem że mnie to zszokowało.
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rbk17: znaczy z tego co wiem to murzyni pomagali kolonizatorom łapać swoich, to pewne, ale nie wiem na jakiej zasadzie. Czy to tak jak w Auschwitz gdzie walczyli o własne życie pomagając czy coś innego.
@rbk17: no tak, w jakimś afrykańskim kraju z którego płynęły statki z niewolnikami, są organizacje które domagają się przeprosin od tych czarnych rodzin które wzbogaciły się na niewolnictwie ¯\_(ツ)_/¯
Był o tym artykuł a może nawet film na jutub.
@rbk17: Znalazłem artykuł!

In 1999, President Mathieu Kérékou visited a Baltimore church and fell to his knees during an apology to African Americans for Africa's role in the slave trade.


Przepraszajcie za niewolnictwo, murzyni są winni i należą się przeprosiny i reparacje! xD

https://www.washingtonpost.com/world/africa/an-african-country-reckons-with-its-history-of-selling-slaves/2018/01/29/5234f5aa-ff9a-11e7-86b9-8908743c79dd_story.html

@erebeuzet: @JakTamCoTam: @derekperek122: moze was zainteresuje :)